Teisti havaitsee Jumalan kaikkialla

Anonyymi-ap

Huussissa, herätessään, nukkumaan pannessaan, lempiessään, syödessään, juodessaan, harrastaessaan, koulussa, työssä,... joka paikassa teisti havaitsee Jumalan. Miten siis on mahdollista, ettei ateistit näe sitä jumalaa missään?

7

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teisti hieroo arpakuutioita käsissään, puhaltaa niihin, katsoo ylös taivaaseen ja heittää nopean rukouksen jumalalle, että antaa teistin veikkaaman silmäluvun. Ateisti tietää, että sattuma on olemassa ja luottaa todennäköisyyslaskentaan.

      • Anonyymi

        Teisti heittää kolme kertaa peräkkäin nopan luvun kolme, mutta heitäpä sinä kuusi kertaa luku kuusi, niin olet saatanan täydessä vallassa.


    • Anonyymi

      näen asiat sellaisena , kun ovat en mielikuvituksen kautta

    • Anonyymi

      Aina kun näen nastan, tiedän Jumalan olevan siinä, sillä Jumala on niin nasta, nimittäin Saatanasta. Nastalla voi kiinnittää tolppaan Jeesus tulee pian -julisteen.

    • Anonyymi

      Aikoinaan kun uskottiin tonttuihin, niin niitä nähtiin joka puolella. Ja nykyään kun niihin ei uskota, niin niitä ei olekaan enää missään.

      Sama juttu on ollut kaikessa muussakin, kun uskomus ruokkii "havaintoja".

      Lock Nessin hirviö on yksi tälläinen esimerkki. On massiivisesti väitteitä, kuinka turistit ovat nähneet kyseisen olennon. Kuitenkin kaikuluotaukset yms. viralliset lähteet eivät ole ikinä havainneet mitään. +Sen olisi jo luullut kuolleen vanhuuteen, jollei siellä sitten ole kokonainen yhdyskunta niitä.

      Kaiken maailman metsän ja veden olentoja on ollut tarustoissa, ja niitäkin on aikanaan nähty. Mutta ovat kummasti hävinneet kun tarujen kertominen on vähentynyt.

      Kummitusten havainnot ovat vähentyneet ajan kanssa. Niiden näkeminen oli todella yleistä, mutta nyt kameroiden aikakautena on ollut hiljaisempaa. Lähinnä viihteestä enää löytyy.

      Jumalien kanssa on sama juttu. Ne näkevät niitä joka nurkan takana, jotka uskovat niihin. Mutta kun sellaisiin ei usko, niin tuntuu häviävän koko otus.

      Otetaan vielä bonuksena mukaan jotkut riivaaja henget palstan aiheiden kanssa. Niitäkin esiintyy vain niihin uskovien keskuudessa, mutta ei muilla. Joten jos et halua riivaaja henkeä, niin älä usko niihin. Ilmeisesti se suojaa sinua niiltä.

      • Anonyymi

        Riivattua ihmistä sanotaan mielisairaaksi, mutta Jeesus tietää paremmin. Hän on riivaajien päämies ja johtaja. Riivaajat tuntevat Jeesuksen ja kutsuvat häntä herrakseen.


    • Anonyymi

      Jos Jumala on suonut näkökyvyn ja tavan yhdistää kokonaisuuksia selvästi samasta lähteestä.

      Ei se kovin vaikeaa ole. Lisäksi nöyrä ja kiitollinen mieli.
      Tulee mäkökykyä. Jos on negst asenne ja murehtii

      Märehtii esim uskontoja niin se kierre ei johda kuin
      umpikujaan ja samalla tulee blur näkö. Pitää tarkentaa
      Ei näe kuin yksi siellä ...jaha...ei kuulu suurempaan

      Kokonaisuuteen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      209
      3604
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3396
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2075
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe