Koskaan ei näe alle 40:stä ajamassa avoautoa, ainoastaan kaljuja tai harmaatukkaisia eläkeläisiä joiden apukuskin penkillä istuu tytär tai tyttärentytär.
Tämä on väärin, vaadimme myös alle 40:lle ajo-oikeuden avoautoihin.
Miksi alle 40-vuotiaat ei saa ajaa avoautoilla?
13
281
Vastaukset 13
- Anonyymi
Alle 40-vuotiaat eivät nauti kesän lämmöstä vaan luonnon kukoistaessa potevat ilmastoahdistusta peräkkäisten vihreiden opetusministerien ohjelmoinnin mukaan. Sairaus saa heidät elämään suojakuplassa ja suosimaan ajoneuvoja, joissa on luonnosta keinotekoisesti eristetty mikroilmasto.
- Anonyymi
On vain ajan kysymys, milloin EU:n lainsäädäntö käytännössä estää uusien avoautomallien myynnin Euroopassa. Pitäisi olla vain tekoälyn valvomia panssarivaunuja, jotka kulkevat sähk... ööh, hiilineutraalisti. Ja jos joku osaa valmistaa hiilineutraaleja ajoneuvoja, jotka läpäisevät vaatimukset käyttövoimanaan jotain muuta kuin sähkö, viranomaiset tutkivat asian korkealla prioriteetilla, minkä perusteella sitten komissaarit -ne joita ette pääse äänestämään- laativat ehdotukset päivitetyksi lainsäädännöksi, jonka parlamentti hyväksyy suosiolla tai vaikka väkisin mutta hyväksyy yhtä varmasti kuin pääministerinne tulee hyväksymään budjettimme suosiolla tai...
- Anonyymi
Avoauto on oikeasti vitsi ja kehitelty aikana kun autoissa ei ollut ilmastointeja.
Avoautot pitäisi jopa kieltää, nimittäin päälakeen kohdistuva voimakas auringonpaiste heikentää ajamisen kykyjä merkittävästi.
Ei tulisi mieleenkään että ajelisin melussa ja lokinpaskomisen seassa helteellä avoautolla kun vaihtoehtona on viilennetty ajotila ja ulkoiset äänet merkittävästi vaimennettu!
En ymmärrä miksi moinen tekele edes ketään kiinnostaa vaikka todella typerä ja mauton?- Anonyymi
Onko sun auton katolla yleensä paljonkin lokinpaskaa ? Avoautoni on tietenkin varustettu myös automaatti- ilmastoinnilla . Sillä voi myös ajaa, kuin umpiautolla .
- Anonyymi
Ikä tuo viisautta. Ei toki ihan kaikille mutta politiikassakin päättävään asemaan pyrkivälle eli vaaleihin osallistuvalle olisi hyvä laittaa minimi-ikä esim. 50 v.
- Anonyymi
Ikä luo muistisairautta. en ole koskaan äänestänyt yli 40 vuotta vanhaa. Niillä on mielessä vaan eläke ja muutto jonnekin etelän lämpöön pakoon reumatismia ja kihtiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikä luo muistisairautta. en ole koskaan äänestänyt yli 40 vuotta vanhaa. Niillä on mielessä vaan eläke ja muutto jonnekin etelän lämpöön pakoon reumatismia ja kihtiä.
Lapsi, sinulla on vielä paljon opittavaa elämästä ja niin on suurimmalla osaa alle 40 vuotiaalla ja siksi ei kannattaisi äänestää kokemattomia ja liian nuoria.
- Anonyymi
Kyllä niitä avoautoja näkyy nuoremmillakin.
Suhde on 20-30, 30-20, 40-10, 50-5, 60-15, 70-60, ensimmäinen luku kuskin ikä, toinen todennäköisin auton ikä.- Anonyymi
Sinä oletkin varmasti tehnyt hyvin huolellisen ja tarkan tilaston asiasta, eikä yhtään omaa mielikuvituksen ja asenteen muista harhaa mukana?
- Anonyymi
Kuka alle 60 vuotias haluaa ajaa avo-autolla
- Anonyymi
Narsistit haluavat esitellä itseään.
- Anonyymi
Kylläpä oli taas kovin melkein hauska avaus.
Olisiko niin, että vanhempana on paremmin rahaa ja halua nauttia asioista joihin ei ole varaa kun aloittelee perheen rakentamista ja saada aikaiseksi ns. ylimääräräistä irtorahaa tuollaiseen turhuuteen Suomen olosuhteissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421630- 1491095
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70970Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi330924- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69681
- 37639
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33581