Kun siitä on tullut ykkösprioriteetti euroopassa nyt? Eikö se ollutkaan rikkaus?
Mitä mieltä viherpunikit olette nyt maahanmuuton torjunnasta?
Anonyymi-ap
14141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Saksaan vaan kaikki. Merkkelin houreiseen unelmaan. EU on kusilaari Merkkelin hullun maailmanhalaus politiikalla ja pahinta että sama hullu on yhä nukke Ursulan takana johtamassa.
Juuri näin.sipilä sai käskyn.ota pakoloisia!
"Rikastaminen" ja "kyllästäminen" ovat kaksi eri prosessia, joilla on erilaiset merkitykset.
Rikastaminen tarkoittaa jonkin aineen rikastamista jossakin tietyssä suhteessa, esimerkiksi malmin rikastamista arvokkaista mineraaleista tai aineen rikastamista tiettyä ainesosaa sisältäväksi.
Kyllästäminen puolestaan viittaa yleensä kyllästymiseen, jolloin aineeseen ei enää mahdu lisää jotakin toista ainetta, kuten kyllästetty liuos, johon ei enää liukene lisää ainetta.
Liikaa rikastaminen johti kyllästymiseen.
Eurooppaa on rikastettu kyllästymiseen asti.
Persujen puoluetoimiston uutisia🤣
Trumppi lähetti sulle terveisiä
https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2025/jul/18/the-late-show-with-stephen-colbert-to-end-in-2026-as-cbs-cancels-show
Timo hoitaa ylellä ps asioita? Ihan sinisenä huutaa!
Sipilä tarjoo munkki kahvit timolle.
Persut jälleen oikeessa! Hyvä!
Viherpunikkien muslimiveljeskunnille on tärkeintä että islamisaatio jatkuu SUOMESSA, niin kauan ettei sitäenää kyetä pysäyttämään.
Vielä kun saadaan Natsima sisämisteriksi, niin kaikki alkaa olemaan täydellistä ja väestö muuttumaan ennätysvauhdilla kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIKSI.
Viherpunikit kannatta islamisaatiota.
Mitä mieltä se persut olette suhteellisuusteoriasta?? Kertokaa.
Maahantulon estäminen on epäinhimillistä ja väärin.
Sanovat ainakin venäläiset, venäjän raja ei pääty minnekään.