Laiskat persu työntekijät eivät jaksa tehdä töitä vaan loisivat työpaikalla
Tokmanni menossa konkurssiin
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta nuo kassan jäsenten vetoavat työehtoihin, kun tulee lopputili.
Mielestäni oli seilua, ettei kassan jäsenet käyttäisi ammattiliitojen ajamia etuja. - Anonyymi
Työntekijät eivät ole se syy, vaan hallituksen ajama politiikka, joka on vienyt ihmisiltä ostovoiman. No, siis persujen syy kuitenkin.
- AnonyymiUUSI
Normal ka vastaavat muut halpakauppaketjut ovat vieneet Tokmannilta asiakkaita eikä Tokmannin johto ole pysynyt kehityksessä mukana vaan johto yrittää nähdä syylliset Tokmannin työntekijöissä. Nyt pitäisi vastaavien halpakauppaketjujen oltava valppaana laajentamaan toimintaansa koko maahan valmistautuen kaappaamaan Tokmannin asiakkaat ja työntekijät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413103- 823024
- 1932522
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362215- 271539
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411416Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231413- 101284
- 131279
- 221251