Ei pääse koululaiset enää kesälomalla hiihtämään

Ilmastonmuutos on tehdyt kesistä kuumia ja lumettomia. Vielä 1860-luvulla pääsi juhannuksena jäälle pilkkimään savuahvenet.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lisäksi voi pieraista palaverissä syksyllä kun se ei ilmastoa pilaa.

Äänestä

O helekatti,mistä sai savuahvenia aikoinaan,oliko ongitut lämmin- vai kylmäsavustettuja?minkälaisesta rillistä ponkaisivat onkeen? Oli ennen toista.

Äänestä

Hiihtoputket ovat tietääkseni kesälläkin käytössä.

Äänestä

Niin vaan tuhosivat persut Suomen kesät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmastonmuutos on tehdyt kesistä kuumia ja lumettomia. Vielä 1860-luvulla pääsi juhannuksena jäälle pilkkimään savuahvenet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu