Femakon kaksinaismoraali

Anonyymi-ap

Urheilijaämmä kiukutteli ettei työtään tekevät kuvaajat saisi kuvata häntä seksistisesti, nyt sama tamma sitten itse kuvannut videon kisojen aikaan missä osoittaa miehiä joiden kanssa haluaisi harrastaa seksiä.

"Suomea alle 23-vuotiaiden EM-yleisurheilussa edustanut pikajuoksija Emma Tainio, 21, julkaisi kisoista Tiktokissa seksiin viittaavan videon.

Videolla Tainio kiersi Bergenin kentällä maajoukkueen asussa osoittelemassa ihmisiä sormella. Ääniraitana kuuluu toistuvasti sana ”smash”. Slangisanalla viitataan siihen, kenen kanssa voisi harrastaa seksiä."
https://www.iltalehti.fi/yleisurheilu/a/f9d776c7-a991-438b-983d-d55427601bcf

7

396

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkihan sen tietää miksi nuo tammat paljastelee mahdollisimman paljon, turha syyttää työtään tekeviä kuvaajia. Laittakoot peittävämmät vaatteet päälle ja jättäkööt itse sen pervoilun kisojen ja kentän ulkopuolelle. Potkut tuolle kuuluisi antaa joukkueesta tai sakkoja ja varoitus vähintäänkin.

    • Anonyymi

      Paremmin tuo pärjää visuaalisella puolella kuin juoksemalla. Selvää "only fans-kamaa".

    • Anonyymi

      Turha nillittää esineellistämisestä jos se on itsellä tavoitteena?
      Yle haastatteli kyseistä hahmoa juoksun jälkeen. Tyttö esiintyi haastattelussa kuin 12-kesäinen tik-tok-videota tehdessään.

    • Anonyymi

      Onhan leuhka tapaus, laittoi kaverin syyksi viestin epäonnistumisen...mulla oli ainakin merkki kohdallaan ??

    • Anonyymi

      Huippu-urheilijan ura sillä taputeltu. No, "sometyöstä" saa helpommin julkisuut ja tykkäyksiii. "On glitterii, tekoripsii.." .

    • Anonyymi

      Eihän femakoilla ole moraalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      364
      12306
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5377
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      195
      2583
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1962
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      870
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      752
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      706
    Aihe