Maailma persujen mukaan

Se oli jäänyt Amerikka löytämättä ja ulkomaan matkat tekemättä, jos maailma toimisi persujen mukaan.
39293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Persujen maailmassa eläisimme edelleen Impivaaran takametsässä pettua syöden ja kiljua hörppien.

Äänestä
  • Oletko viherviha hörhö, lentoturismi tuhoo ilmaston, tiesitkö, verottomasti ja valtion tuella.
    https://yle.fi/a/3-10595412

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Oletko viherviha hörhö, lentoturismi tuhoo ilmaston, tiesitkö, verottomasti ja valtion tuella.
    https://yle.fi/a/3-10595412

    Linkkipersu vihertää selvästikin. Hitlerin aate velvoittaa?

    "Natsit arvostivat luomua, eläintensuojelua ja kasvissyöntiä – nyt natsien ympäristöintoilusta saavat maksaa nykyvihreät"

    https://www.hs.fi/maailma/art-2000005335233.html

    Äänestä

Persujen maailma on litteä pannukakku. Varo, ettei putoa reunalta!

Äänestä

viikingit löysi amerikan ennen kolumbusta !

Äänestä

  • Viikingit ei olleetkaan persuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ja vihervassun mielestä autoilijat tuhosi mammutit, houhou paskaaaa.
    https://www.hs.fi/tiede/art-2000009253031.html

    Luitko linkkipersu edes otsikkoa? Loppuun saakka? Ollenkaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Luitko linkkipersu edes otsikkoa? Loppuun saakka? Ollenkaan?

    Linkkipersu ei lue sen enempää kommentoimiaan viestejä kuin spämmäämiään linkkejä.

    Äänestä

  • Amerikkaa ei tarvinnut löytää. Oli olemassa jo.

    Äänestä

ajoin mikroautolla italiassa rataa 7 vanhana oli aikas outoa heittää sen ikäiset suoraan ajamaan 🤔 oli sellainen kivisilta jonka ali rata meni ja pelkäsin että törmäisin

Äänestä

Pensa-autokin olisi jäänyt keksimättä jos se olisi persuista ollut kiinni.

Äänestä
  • Vihervasut vaan lentelee verottomasti kaukomaille.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Vihervasut vaan lentelee verottomasti kaukomaille.

    Mihin Linkkipersu unohdit iänikuisen linkkisi, jolla ei ole mitään tekemistä viestisi saati käsiteltävän aiheen kanssa?

    Äänestä

Ilmankos Porin kaupunginhallituksen bolshevikkijäsen esittää persujen joukkomurhaa. Sillä laillahan hänen aatetoverinsa ovat ennenkin sivistystä levittäneet.

Äänestä

Kyllä tuon on jo vihervasemmistolainenkin tiede todistanut jotta Maa oli alkujaan lätty ja Jumalan henki vaelsi aution Lättymaan yllä.

Sitten Jumala sai kuningasidean että tarttis puhaltaa lättyiseen Lättymaahan henki jotta muodostuis pallo sekä kuiva maa erkaantuisi vesistä.

Sen jälkeen Jahve sai toisen itean jotta luon seuraavaksi Auringon eroittamaan pimeuden valosta. Ja sitten Jahve sai sellaisenkin itean jotta sateenkaari olkoon yhteinen sopimus Hänen Herra Jahven sekä homojen kesken ja nuo muut senkin perkeleen heterot joututte Helvettihiin siitä ihmisiä sekä Jahvea pilkkaamsata.

Äänestä
  • Olisko pillerin aika?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Olisko pillerin aika?

    Uskonnonopettajat tuota minulle kiiluvasilmin vaahtosivat, joten totta tuon täytyy sitten olla. Etkö muka usko Jeesuksen ylösnousemukseen ja ihmisten syntien sovittamiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Uskonnonopettajat tuota minulle kiiluvasilmin vaahtosivat, joten totta tuon täytyy sitten olla. Etkö muka usko Jeesuksen ylösnousemukseen ja ihmisten syntien sovittamiseen.

    En tod. Täyttä perspuhetta koko satu.

    Äänestä

Taistoon toverit.

Äänestä
  • Sanoi persu.

    Äänestä


  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Ei palautuksia paperittomille sanoi vasuakka.
    https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/2973588

    No miksikäs ei persut ole lähettäneet persuhenkistä marokkolaista "puukkosankaria" ulos maasta? Tulevaisuuden persuko?

    Äänestä

Joo mutta Suur-persula ulottuisi Uralille.
Venäjältä ei lopulta ole kuin muutama kymmentä kilometriä Amerikkaan, lyhimmillään, että ehkä sekin olisi löytynyt kätyrien avulla.

Äänestä

Kyllä persut ovat yhden oivalluksen historian aikana keksineet ja se on afrikkalaisten orjakauppa.

Äänestä
  • arabit sitä orjakauppaa pyöritti ja steriloivat orjat niin ei jäänyt ongelmia
    toista oli demokraattisessa amerikassa sillä ne orjien pennut kaikki rikokset tehtailee 🤔

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    arabit sitä orjakauppaa pyöritti ja steriloivat orjat niin ei jäänyt ongelmia
    toista oli demokraattisessa amerikassa sillä ne orjien pennut kaikki rikokset tehtailee 🤔

    Persut teollistivat arapien aloittaman orjakaupan. Mandingolla oli korkein hinta plantaassheilla kun heitä käytettiin siitossonneina.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Persut teollistivat arapien aloittaman orjakaupan. Mandingolla oli korkein hinta plantaassheilla kun heitä käytettiin siitossonneina.

    suomalaisia vietiin kanssa iso määrä orjiksi arabimaihin muinoin 😠

    Äänestä

Demareita vihuttaa kuin pientä eläintä, matkat kotimaahan ei onnistu kun rajat edelleen kiinni?

Äänestä
  • Miksikäs demarit sinne persujen henkiseen kotiin hinkuisivat? Itärajan persuthan siitä suljetusta rajasta ulisevat. Ei saa halpaa pensaa.

    Äänestä

Ilman muslimien Eurooppaan tuomaa Nollaa ei olisi tietokoneitakaan.

Äänestä
  • Totta, roomalaisissa numeroissa ei ole Nollaa.

    Äänestä

  • Ilman hindujen nullia ei olisi relaatiotietokantoja eikä arapien nollaa.

    Äänestä

  • Tuskin ne persuja olleetkaan. Liian fiksuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Tuskin ne persuja olleetkaan. Liian fiksuja.

    Persut ovat niitä arapialaisia nollia.

    Äänestä

Mitä Rantanen salailee?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se oli jäänyt Amerikka löytämättä ja ulkomaan matkat tekemättä, jos maailma toimisi persujen mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu