Persut asialla, tarkoitin kyseenalaisella asialla!

Anonyymi-ap

Viime aikoina on Persujen kannanotoissa voimistunut maahanmuuttovastaisuus, mikä hämmästyttää tavallista kansalaista. Liekö tuo vastustava Persusakki juuri sitä työtä vieroksuvaa pussihousuporukkaa, joka on periaatteessa kaikkea vastaan, vai muutenvain, ihan pirruutaan Purrahumeetilla varustettua joojoo-porukkaa?
Emme juurikaan mahda sille mitään, että väki taajamien ulkopuolella vähenee aivan luonnollisia teitä ja töpaikat ammottavat ennen pitkää vailla tekijöitä. Hei tä me saamme maahantulijoista, kielitaitoisista, koulutetuista ihmisistä.
Minä ymmärrän, että Persujen käy kateeksi, jos tulijoista joku luiskahtaa sosiaaliturvan varaan. sillä tämä itsevarma laiskuuteen taipuva persu haluaisi vaihtaa osiaa tuon onnettoman, sivuraiteelle luiskahtaneen kanssa. Kateudesta Persujen parissa on kysymys, ei muusta.
Näin asia vain on ja huomennakin paistaa aurinko myös "risukasaan"!!!

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vassari täällä nyyhkii kun kaikki ei halua suomen muuttuvan ruotsin malliseksi rauhan tyyssijaksi jossa viranomaisetkaan uskalla mennä tietyille alueille

    • Anonyymi

      Rasismi ja fasismi ja kaiken kehityksen vastustus kuuluu persujen polttoaineeksi. Kaikki on ollut olemassa kasvavassa määrin Soinin johdolla, Halla aho kasvatti kaiken omiin mittoihinsa mutta Purra kiihdyttää kaikkea edelleen...

      PS = Suomen tuho ei muuta, onneksi hölmötkin tajuavat ja pelkoa hallitukseen menosta ei tulevaisuudessa...

      • Anonyymi

        Kiitos ajatustesi johdonmukaisuudesta Persujn suhteen.


    • Kaksi "liberaalien" vihervassareiden paksua valhetta:
      1) Kun halutaan pitää rajat auki maahanmuutolle niin se tarkoittaa kielitaidottomien ja koulututtamattomien massamaahanmuuttoa, joka kasvattaa työvoimareserviä, polkee palkkoja, kasvattaa työttömyyttä ja tukien tarvetta. Todella tuottavien työntekijöiden saanti maailmalta on huomattavasti vaikeampaa.
      2) Kun liberaalit vihervassarit kuuluttavat persuvihaansa niin sen takana on viha koko Suomea kohtaan, perussuomalaiset ovat vain sijaiskohde, johon on helppo kohdistaa vihaa kun kehdata tunnustaa epäisänmaallista Suomi-vihaa. En täysin ymmärrä, mistä vasemmiston Suomi-viha kumpuaa, mutta ainakin takana on vanhaa kommunistien vihaa "porvarillista" itsenäistä Suomea kohtaan.

      • Anonyymi

        Arvoisat Persut! HÖPÖ HÖPÖ ja viewlä kerran HÖPÖ!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      106
      10704
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      159
      8962
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6127
    4. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      91
      5147
    5. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      28
      4822
    6. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      72
      4423
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      66
      4293
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      87
      4121
    9. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3761
    10. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      20
      3690
    Aihe