Metsälammintiellä 21-22-7.2025 talon seinään töhritty "KIINA MURHAA SUOMALAISIA" n. 4 m pitkä teksti jossa ei mitään järkeä!
Sama teksti myös läheisessä bussikatoksessa ja jalkakäytävällä. Myös lähellä Hakalan kauppaa sama viesti pyörä/kävelytiellä.
Eikä siinä kaikki sillä Kalevankadun aallopin yläreunassa, samalla tyylillä lukee "KOREA".
Mikä helvetin idiootti täällä liikkuu?
Jos tietoa niin mielellään viestiä poliisille!
Hullu graffittisutija liikkeellä
10
272
Vastaukset
- Anonyymi
Älä nyt kuitenkaan ääneen ihmettele, jos graffiti töhrijöillä ei ole järkeä. Eikö tämä tullut kaikille jo selväksi, kun Arhinmäki profiloitui siihen sakkiin?
- Anonyymi
Ei Arhinmäki mitään talon seiniä preijannut tai julkisia biittejä kuten bussipysäkki tai käytössä oleva jalkakäytävä vaan Vuosaareen johtavan rautatiesillan, valmiiksi preijatun, syrjässä olevan betoniseinän.
Me olemme kerrostalon asukkeja jota tuo "kiina tappaa.." koskee ja paskahomman että joku lähtee poliittisin perustein himmentämään ilkityötä. Ettei vaan ole tekijä itse????- Anonyymi
Arhinmäki sotki muiden omaisuutta ja ilman lupaa. Se on tosiasia ja rikos jota on ihan turha kaunistella.
- Anonyymi
Niin kyllä ilkivallantekijä/tekijät olisi saatava vastuuseen eikä aleta saivartelee!
- Anonyymi
Joo toi 2. kommentoija ei tuomitse koko tekoa? En toivoisi asuvani samassa taloyhtiössä!!
- Anonyymi
Ehkäpä sillä kommentoijalla on omakotitalo, eikä tapana hokea itsestäänselvyyksiä tai hyppiä johtopäätöksiin - niinkuin siinä teitin taloyhtiössä.
- Anonyymi
Arhinmäki maksoi sakot 2900 €. Saa nähdä maksaako hyvinkäänspreijaaja vai yhteiskunta?
- Anonyymi
Arhinmäki on kansanedustaja, eli mehän ne sakot maksettiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arhinmäki on kansanedustaja, eli mehän ne sakot maksettiin.
Ei ole kansanedustaja, vaan on palkintovirassa Helsingin kaupungilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085531
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954805Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672189- 1162030
- 1061780
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2121097