Metsästäjät ovat vaatineet kannanhoidollista eläinten tappamista ennen kuin ne aiheuttavat vahinkoa. Hyvä. Parhaiten vahinkoja estetään ampumalla metsästäjien koirat jotka ovat tappaneet jo suuren joukon ihmisiä. Myös metsästäjät (vai voiko puhua metsästäjistä vai ns. metsästäjistä) itse ovat tappaneet ihmisiä aseillaan joten olisiko kannanhoidollinen harvennus (tai aseiden vähentäminen) sielläkin paikallaan?
https://yle.fi/a/74-20173959
Metsästäjät oikealla asialla
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Metsissä sinne tänne juovuspäissään ammuskelevat ns. metsästäjät ovat juuri niitä miltä pitäisi kerätä kaikki aseet pois. Lyijyä ja muita myrkyllisiä metalleja, muoveja ym. jätteitä luontoon levittäviä tulisi ilman muuta saada vähennettyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun282678Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5031774Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei161764- 171384
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si681199- 231198
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431088Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?751075- 31988
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa90952