Sivarit ja varusmiehet häpäisevät kaikki miehet. Vain nöyrät, lampaan luonteella varustetut velliperseet alistuvat nöyryytettäviksi ja häväistäviksi.
Oikea mies ei alistu palkattomaan sukupuoleen perustuvaan pakkopalvelukseen
7
397
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikista ei ole vastuunkantajiksi.
- Anonyymi
Ei todellakaan ole ja miten sellaisesta voisikaan olla vastuunkantajaksi, joka antaa tehdä itsestään orjan vailla omaa tahtoa. Kaikkein hävettävintä, että vieläpä sukupuolen perusteella, silloinhan kyse on sukupuoliorjasta.
- Anonyymi
itse en juuri käynyt armeijaa koska minulla oli suurempi vastuu huolehtia kuusitoista vuotiaasta kihlatustani.
- Anonyymi
On se niin hienoa kun iso osa naisistakin suorittaa asepalveluksen ja on valmis puolustamaan Suomea ja sen kansalaisten vapautta elää maassamme maan tavalla.
- Anonyymi
Höpöhöpöä ja valetta, intin käyneiden naisten ei tarvitse osallistua kertausharjoituksiin, eikä lähteä sotaan, koska asevelvollisuus ei koske naisia.
Suomen valtio ja asevelvollisuus on suomalaisen miehen pahin vapauden riistäjä, tässä sosialistisessa maassa ei voi puhua vapaudesta.
Puolusta sinä vaan itseäsi, älä anele muilta turvaa lapsen tavoin.
Intti on naisille vain hauska seikkailu, jonka voi keskeyttää halutessaan, paikka jossa pääsee katselemaan sukupuolen perusteella armeijaan joutuneita, puliksi ajeltuja, alistettuja ja häväistyjä poikia.
Jos osat olisivat toisin päin, moni mieskin haluaisi olla se tuvan ainut mies pitkässä tukassa, armeijaan pakotettujen, puliksi ajeltujen naisten keskuudessa, tosin sillä miehellä ei olisi helppoa, katkeroitunut naislauma varmasti lynkkaisi tämän. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpöä ja valetta, intin käyneiden naisten ei tarvitse osallistua kertausharjoituksiin, eikä lähteä sotaan, koska asevelvollisuus ei koske naisia.
Suomen valtio ja asevelvollisuus on suomalaisen miehen pahin vapauden riistäjä, tässä sosialistisessa maassa ei voi puhua vapaudesta.
Puolusta sinä vaan itseäsi, älä anele muilta turvaa lapsen tavoin.
Intti on naisille vain hauska seikkailu, jonka voi keskeyttää halutessaan, paikka jossa pääsee katselemaan sukupuolen perusteella armeijaan joutuneita, puliksi ajeltuja, alistettuja ja häväistyjä poikia.
Jos osat olisivat toisin päin, moni mieskin haluaisi olla se tuvan ainut mies pitkässä tukassa, armeijaan pakotettujen, puliksi ajeltujen naisten keskuudessa, tosin sillä miehellä ei olisi helppoa, katkeroitunut naislauma varmasti lynkkaisi tämän.Älä huolehdi. Suomessa jopa kaltaisesi luuserit suojellaan loppukädessä armeijan voimin. Voit itkeä surkeaa kohtaloasi kun et edes armeijassa ole selvinnyt muiden joukossa. Surkimukset ovat surkimuksia kaikkialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä huolehdi. Suomessa jopa kaltaisesi luuserit suojellaan loppukädessä armeijan voimin. Voit itkeä surkeaa kohtaloasi kun et edes armeijassa ole selvinnyt muiden joukossa. Surkimukset ovat surkimuksia kaikkialla.
Et sinä ketään suojele, et pystynyt edes itseäsi puolustamaan, puit orjankaavun päällesi, pääsi ajeltiin puliksi, konttasit, ryömit, seisoit asennossa, kun sinulle huudettiin ja herroittelit käskijääsi. Lampaan lailla menit lauman mukana, annoit itseäsi nöyryyttää ja häpäistä. Olet häpeän ruumiillistuma, nöyryytetty ja häväisty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,582407Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1022108Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e972067Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241987MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141815Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5411714Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S121611Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?521425Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas411383Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.751339