Op:n nopeus perukirjoituksessa

Anonyymi-ap

Tekee mieli kirota kunnolla Op:n toimimattomuutta perunkirjoitus asiassa. Seitsemän pitkää vuotta kohta uurastettu : virkailijat vaihtuneet usein (aloittaneet kait alusta koko homman vai onko siirretty ö-mappiin vuosiksi). Kyllä sen olisi pitänyt ratkeaa aikoja sitten, miettikää kuinka talon arvo on laskenut maailman tilanteen takia, euroja on kyllä mennyt talon peruskuluihin vaikka tyhjänä töröttää eikä OP:tä tule taatusti viivytyskorvauksia ja muutama tonni on maannut verottajalla enkä tiedä niiden kohtaloa. Ketuttaa niin vietävästi.

5

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa kai kiertää op kaukaa ja vauhdilla.

    • Anonyymi

      Kyllä Karpolle olisi asiaa tässä maassa.

    • Anonyymi

      Niinkin yksinkertainen asia kuin perunkirjoitus, jonka voi aivan hyvin tehdä itse. Ehkä turha valittaa....

      • Anonyymi

        Eipä näin ole, kun perinnöstä on kyse, talo vanhenee omalla tontilla, perijät ympäri Suomea ja laskupino kasvaa . Pankki tainnut nostaa jo kädet pystyyn.


    • Anonyymi

      Mites kummassa me muut osataan tehdä nuo asiat? Vaikeaa se joillekin on toki, mutta täysin tehtävissä. Jos ei osaa itse, voi sitä muitakin tahoja palkata asiaan, pankin palvelua ei tämmöisessä kannata käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2363
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1352
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1276
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1191
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      914
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      798
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe