Op:n nopeus perukirjoituksessa

Anonyymi-ap

Tekee mieli kirota kunnolla Op:n toimimattomuutta perunkirjoitus asiassa. Seitsemän pitkää vuotta kohta uurastettu : virkailijat vaihtuneet usein (aloittaneet kait alusta koko homman vai onko siirretty ö-mappiin vuosiksi). Kyllä sen olisi pitänyt ratkeaa aikoja sitten, miettikää kuinka talon arvo on laskenut maailman tilanteen takia, euroja on kyllä mennyt talon peruskuluihin vaikka tyhjänä töröttää eikä OP:tä tule taatusti viivytyskorvauksia ja muutama tonni on maannut verottajalla enkä tiedä niiden kohtaloa. Ketuttaa niin vietävästi.

5

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa kai kiertää op kaukaa ja vauhdilla.

    • Anonyymi

      Kyllä Karpolle olisi asiaa tässä maassa.

    • Anonyymi

      Niinkin yksinkertainen asia kuin perunkirjoitus, jonka voi aivan hyvin tehdä itse. Ehkä turha valittaa....

      • Anonyymi

        Eipä näin ole, kun perinnöstä on kyse, talo vanhenee omalla tontilla, perijät ympäri Suomea ja laskupino kasvaa . Pankki tainnut nostaa jo kädet pystyyn.


    • Anonyymi

      Mites kummassa me muut osataan tehdä nuo asiat? Vaikeaa se joillekin on toki, mutta täysin tehtävissä. Jos ei osaa itse, voi sitä muitakin tahoja palkata asiaan, pankin palvelua ei tämmöisessä kannata käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      57
      3763
    2. 46
      3157
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2949
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      40
      2816
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2416
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1911
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1888
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      124
      1767
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      84
      1172
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1170
    Aihe