Hei, olen ihan ihmeessä kuinka eurooppalaiset ihmiset puolustavat hamasin ja palestiinan touhua. Eikö hyvä suomalainen ymmärtää, että nämä muslimit ovat valmistaneet tämä 7.10.2023 hyökkäys Israelia vastaan monta kymmentä vuotta. He ovat Gazassa opettaneet lapset ihan pienestä alkaen tappamaan Israelilaisia ja kiristettyä, kaikki ketkä eivät uskoo koranin. Mitä ei estä heidät tehdä samanlainen hyökkäys täällä Euroopassa ja Suomessa. Haloo!!!!
Hamas ja tavalliset asukkaat
8
63
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Israel on nykyään täydellinen natsivaltio. Muutamassa kymmenessä vuodessa unohtuneet heiltä mitä oli holokausti.
- AnonyymiUUSI
Valehtelet, rikosilmoitus tästä tehtävä.
- AnonyymiUUSI
Mielestäsi kalifaatti on parempi kuin Israelin viaton kansa?
- AnonyymiUUSI
Juutalaisviha nousee koko ajan. Sitä tekee Saatanan ohjaama ajan henki.
- AnonyymiUUSI
saatanalle kuuluvat ovat saatanan asialla. Siihen on näkymätn veto jumalattomilla kaikenaisiin vääryyksiin, Jumalan tahdon vastaisuuksiin, joista juutalaisviha on yksi selkeä esimerkki.Iranin muslimipresidentti ja sitä edeltävä presidentti ainakin ellei kaikki aiemmatkin olleet sairaita juutalaisvihaajia.
- AnonyymiUUSI
Galatalaiskirje 5:19-21 FB38
”Mutta lihan teot ovat ilmeiset, ja ne ovat: haureus, saastaisuus, irstaus, epäjumalanpalvelus, noituus, vihamielisyys, riita, kateellisuus, vihat, juonet, eriseurat, lahkot, kateus, juomingit, mässäykset ja muut senkaltaiset, joista teille edeltäpäin sanon, niinkuin jo ennenkin olen sanonut, että ne, jotka semmoista harjoittavat, eivät peri Jumalan valtakuntaa.”
Roomalaiskirje 8:6-9 FB38
”Sillä lihan mieli on kuolema, mutta hengen mieli on elämä ja rauha; sentähden että lihan mieli on vihollisuus Jumalaa vastaan, sillä se ei alistu Jumalan lain alle, eikä se voikaan. Jotka lihan vallassa ovat, ne eivät voi olla Jumalalle otolliset. Mutta te ette ole lihan vallassa, vaan Hengen, jos kerran Jumalan Henki teissä asuu. Mutta jolla ei ole Kristuksen Henkeä, se ei ole hänen omansa.”
- AnonyymiUUSI
Euroopassa tulee olemaan jihadia
- AnonyymiUUSI
Tässä videossa tosiasioita hamasista. https://www.youtube.com/watch?v=NeEMIC5fB00
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533926KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912320Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261521- 281516
- 151172
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032