Vastine Olavi Uusivirralle!

Suomen tasavallan presidentin kanslian vastine taiteilija Olavi Uusivirralle:

Suomen tasavallan ulkopolitiikkaa tekevät vastuullisessa asemassa olevat henkilöt eivätkä mitkään puskista huutelevat, yksitoikkoisia ralleja jollottelevat räkänokat.
22246
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Hyvä, tehdään tämä asia kerralla selväksi!

Äänestä
  • Minkä asian teet kerralla selväksi? Minulle ei ainakaan selviä tällä yhdellä kerralla. Tarkenna toinen kerta, tai vaikka kolmaskin kerta.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Minkä asian teet kerralla selväksi? Minulle ei ainakaan selviä tällä yhdellä kerralla. Tarkenna toinen kerta, tai vaikka kolmaskin kerta.

    Viesti aloittajalle.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Minkä asian teet kerralla selväksi? Minulle ei ainakaan selviä tällä yhdellä kerralla. Tarkenna toinen kerta, tai vaikka kolmaskin kerta.

    Ei ollut puhetta millä kerralla tehdään selväksi. Joillekin selviää jollakin kerralla, tosi hitaammille ei kenties koskaan.

    Äänestä

Realipolitik on aikamme ajankuva. Siksi linja valittu on hyvä pitää jatkossakin.

Äänestä

Eipä tee nekään politiikkaa ite!

Äänestä

Jämäkkä linja kanslijalta!

Äänestä
  • Jämäkkä linja Olavi Uusivirralta.

    Äänestä

  • Ettäkö ihan kanslijalta?

    Äänestä

Olavi Eduskuntaan. I love 😍

Äänestä
  • Niinpä kerrankin rehellisiä töitä tekemään. Eiku...

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Niinpä kerrankin rehellisiä töitä tekemään. Eiku...

    Olavilla pyyhkii taloudellisesti ihan hyvin. Varmasti paremmin, kuin sinulla, joka puhut rehellisistä töistä. Olavi maksaa omalta osaltaan veroja tämän yhteiskunnan hyväksi, joten siitäkään puolesta ei ole kenelläkään nokan koputtamista. Lisäksi Olavi on monialainen taiteilija ja tekee rehellistä työtä artistina, jolle on kysyntää. Suomess on nääs muitakin kuin vain sinä.

    Äänestä

  • Kannatan. Menisi sitä paitsi heittämällä läpi.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kannatan. Menisi sitä paitsi heittämällä läpi.

    Olavi eduskuntaan.

    Äänestä

Tämä artisti ei nimenomaan huutele puskista, vaan tulee rohkeasti esiin omalla nimellään. Minusta puskista huutelijat ovat niitä, jotka eivät uskalla tulla esiin muuten kuin anonyymeinä inisijöinä.

Äänestä

Olavi on heiveröinen. Jos muunsukupuolisia olisi muualla kuin saduissa, Olavi olisi sellainen

Äänestä
  • Typerys. Etkö muuta keksi?

    Äänestä

sanna kuiskinut korvaan se on sannalle työsuhteessa.

Äänestä

Ehkä olavilla on vain poliittisesti värittynyt tiedon puute.

Äänestä

Olavi oli niin ihanan hurmaantuneen näköinen, kun Sannan kaulaa suuteli tanssin aikana. Vai oliko sittenkin vaan sopivan hutikassa?
Äänestämme Olavista demareitten uuden ministerin!

Äänestä
  • Nojaili kännissä transukaveriinsa.

    Äänestä

Oliko Olavin tilille murtauduttu ja viesti dellitty?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen tasavallan presidentin kanslian vastine taiteilija Olavi Uusivirralle:

Suomen tasavallan ulkopolitiikkaa tekevät vastuullisessa asemassa olevat henkilöt eivätkä mitkään puskista huutelevat, yksitoikkoisia ralleja jollottelevat räkänokat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu