hukkuneet ulkomaalais taustaisia ..

niitä on kaikkialla hukkumassa näköjään,

mikä niitä ajaa vesille, helle?

kun kuuma sina tayty menna vesi
12191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ÄäriVasemmiston "Kuikelo" Koskela -HUUTAA- SuuVaahossa -

__________________"Se on Rasismia" -sekö että joku hukkuu - ?

Äänestä

Ulkomailta. Vaikea ymmärtää?

Äänestä

Huusivat englanniksi: Voitko auttaa?

Äänestä

Meidän pitää perustaa Afrikkaan ja lähi-itään Suomalaisia uimakouluja, jotta mahdollisilla Suomeen tulijoilla olisi uimataito hallussa.
T: Taika-Kukka vihreistä

Äänestä
  • Mutta miten niitä voi oikein opettaa? Jos islamistia opettaa tai ohjeistaa, on se rasismia?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mutta miten niitä voi oikein opettaa? Jos islamistia opettaa tai ohjeistaa, on se rasismia?

    Rasismille ei ole sijaa.

    Äänestä

  • Minkähän vuoksi poliisi ei kerro kansallisuutta?.

    Äänestä

Poliisi tiedottaa. Suomessa asuvia ulkomaalaistaustaisia. Tuo on niin vaikeaselkoinen luonnehdinta, että hullukaan ei ota selvää.

Äänestä

Lahden hukkunut. Kontulan jalkapalloseuran jäsen. Uimataitoinen. Tuo selvempi tapaus. Voimia omaisille.

Äänestä

Kontulan uimaseuran jäsen ? Itsekkin pelasin pienenä futista mutta ei sillä ollut mitään tekemistä jalkapallon kanssa. Vai oliko se sittenkin vesipallo seura ?

Äänestä

Korjaus. Mitään tekemistä uimisen kanssa.

Äänestä

Empatiakyky ei näköään kuuluu persujen ajatteluun. Nuo nuoret olis voinut olla ihan kantasuomalaisiakin, ei kaikki Suomessa syntyneet lapsetkaan osaa uida, jos et sitä satu tietämään. Entäpä, jos nuo lapset olis ollut ihan vaan turistimatkalla olleita ulkomaalaisia, rienaisitko yhtä paljon kuin siinäkin tapauksessa.
Joka tapauksessa on surullista, ett kuinka paljon tänä kesänä on jo hukkunut ihmisiä, jopa ihan kantasuomalaisia aikuisiakin. Persuna revit tuostakin jotain nk.persuhuumoria.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

niitä on kaikkialla hukkumassa näköjään,

mikä niitä ajaa vesille, helle?

kun kuuma sina tayty menna vesi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu