Varhaisin aika Jeesuksen paluulle on 2030, sillä silloin on kulunut 2000 vuotta eli kaksi päivää hänen nousustaan ylös taivaaseen.
Paluun pitäisi tapahtua riemuvuotena, joka on 2030 tai 2037 tai 2045 +/- 1vuosi. Kukaan ei tiedä tarkkaan mikä vuosi on seuraava riemuvuosi, koska Israel ei ole viettänyt sitä miesmuistiin.
Kannattaa valmistautua kuolemaan ennen Herran tuloa. Se voi kestää ja tulemus viipyy vielä niin että vanhat ehtivät kaatua taistelussa pahaa vastaan.
Jeesus tulee kolmantena päivänä taivaaseen nousun jälkeen
11
95
Vastaukset
Ja varhaisin aika valerauhalle on 2023.
😀😀😀😀😀- AnonyymiUUSI
Matt.24:42 Valvokaat siis; sillä ette tiedä, millä hetkellä teidän Herranne on tuleva. Matt.25:13 valvokaat sentähden, sillä ette tiedä päivää eikä hetkeä, jona Ihmisen Poika tulee. Biblia (1776) Ilm.16:15
- AnonyymiUUSI
Juu. Kovin on epämääräisiä nämä uskovaisten kalajutut.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Juu. Kovin on epämääräisiä nämä uskovaisten kalajutut.
Yleensä luvataan, että hauki nappaa lusikkaan 2-3 vuoden sisään ja sillä saadaan pilkkiöiden mielenkiinto pidettyä yllä.
- AnonyymiUUSI
Mark.13:35 Niin valvokaat siis: (sillä ette tiedä, koska huoneen Herra tuleva on, ehtoona, taikka puoliyönä, eli kukon laulaissa, eli aamulla:) Biblia (1776)
- AnonyymiUUSI
Jeesus lupasi tulla näkyvällä tavalla takaisin vielä apostolien eläessä ja samalla koottaisiin valitut yhteen, mutta ei ole miestä kuulunut takaisin. Tuskinpa tulee, kun valehteli ajankohdankin. Ja valheitahan ne kaikki ihmeet ja kuolleista herääminenkin ovat. Opetuslapset keksivät ne valheet ja alkoivat rahastaa typeryksiä.
Katso Ananias ja Safira ja Apt 2 rahan keräys. Apostolit saivat huijaamalla paljon rahaa. Kannatti valehdella.- AnonyymiUUSI
Ainakin Jeesusta lähellä olevat kokivat hänen sanan lupauksen kirkastusvuorella.
- AnonyymiUUSI
Matt.24:36 Vaan siitä päivästä ja hetkestä ei tiedä kenkään, ei taivaan enkelitkään, vaan minun Isäni yksinänsä. Biblia. Ap.t.1:7. 1Tess.5:1-2.
- AnonyymiUUSI
Uskomuksilla on omat mielikuvitushahmonsa. Toisilla se on parrakas mies Korvatunturilta, toisilla parrakas mies taivaasta.
- AnonyymiUUSI
1Tess.4:16-17 Sillä itse Herra astuu alas taivaasta, suurella huudolla, ja ylimmäisen enkelin äänellä ja Jumalan basunalla, ja kuolleet Kristuksessa ensin nousevat ylös. Sitte me, jotka elämme ja jälkeen jäämme, temmataan ynnä heidän kanssansa pilviin, Herraa vastaan tuulihin, ja niin me aina Herran kanssa olemme. Biblia (1776)
- AnonyymiUUSI
Ilm.1:7 Katso, hän tulee pilvien kanssa, ja jokaisen silmän pitää hänen näkemän ja ne, jotka häntä pistäneet ovat ja kaikki maan sukukunnat pitää parkuman. Niin, amen! Biblia (1776) Matt.26:64. 6
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun684745KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1723673- 1733246
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?723114Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502849- 251974
- 241891
- 301666
- 1741660
- 431375