Joutuuko nuhteeton auttavainen epäitsekäs ateistikin kadotukseen? Siis jos ei usko evankeliumin ilosanomaan.
Onko tuomiopäivä tulossa joskus?
9
96
Vastaukset
- Anonyymi
Taivas etutaskussa ja helvetti takataskussa? Siinä on ilosanomaa kerrakseen???
- Anonyymi
Lue itse vastaus Raamatusta.Uutta Testamenttia lukemalla kysymyksille alkaa avautumaan vastauksia.
- Anonyymi
Siis joutuu kiltti ateisti kadotukseen,?
- Anonyymi
>>Joutuuko nuhteeton auttavainen epäitsekäs ateistikin kadotukseen? Siis jos ei usko evankeliumin ilosanomaan.<<
Kukaan ihminen ei ole nuhteeton, vaikka ateistit itse ehkä uskovat niin.
Vastaus: "Kyllä." Sillä me emme pelastu omien hyvienkään tekojemme kautta, vaan ainoastaan Kristuksen tekojen kautta, Hänen sovittaminaan sekä vaikuttaminaan meissä, jotka olemme Hänet pelastajaksemme vastaanottaneet.
En minäkään mikään nk. paha ihminen ole koskaan ollut, miten "pahuus" sitten mitataankin. Mutta syntinen olen aina ollut ja olen edelleenkin, siten, että joka hetki, läpi elämäni, kuolemaani asti, "katumuksessa ja uskossa = oikeassa parannuksessa", tarvitsen Kristuksen sovitustyön suojaa ja Hänen vaikutusta minussa.
Kukaan joka tarjoaa Jumalalle omia omavanhurskauden tekojaan, ei voi pelastua. Sillä Jumalalle kelpaavat ainoastaan Kristuksen teot, myös meissä.- Anonyymi
Kyllä sellaisia ihmisiä on. Tunnen monta epäitsekästä kilttiä ateistia❤️
- Anonyymi
"Vastaus: "Kyllä." Sillä me emme pelastu omien hyvienkään tekojemme kautta, vaan ainoastaan Kristuksen tekojen kautta, Hänen sovittaminaan sekä vaikuttaminaan meissä, jotka olemme Hänet pelastajaksemme vastaanottaneet."
Eli.. meidän ei tarvitse uskoa siihen mitä Jeesus neuvoi meidät tekemään, vaan kääntää asia niin, että Jeesus on tehnyt kaiken puolestamme ja voimme madella hänen perässä kuin mato? - Anonyymi
Vastauksista voi päätellå että kristinusko 👹 on rasistinen uskonto
. - Anonyymi
Varmasti joutuu jos ei ole syntynyt uudesti ylhäältä. Taivaassa palkkio on hyvistä teoista mutta teot eivät pelasta. Jeesus sanoo: minä olen tie, totuus ja elämä,; ei kukaan tule Isän Jumalan luo muuten kuin minun kautta. Joh.14:6.
- Anonyymi
Tuomiopäivä on se kun synnytään tänneaan päälle ja karman laki alkaa toimimaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131413- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31057Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15971Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9918Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59828- 32820
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37758Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44744