Kysyn vaan, että miksi? Saivat kyllä sattumalta tuon kiinni myöhemmin, mutta entäs jos se olis vaan häipynny ja jatkanu jossain muualla?
https://yle.fi/a/74-20174825
https://yle.fi/a/74-20174825
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Syytätkö nyt siis poliisia jostakin?
Käänteisellä logiikalla varustetut älykääpiöt varmasti syyttävät poliisia.
En minä syytä ketään, kysyin vain. Nyt luin uutista tarkemmin ja sain toisenlaisen vaikutelman. Ei poliisi varsinaisesti lopettanutkaan.
No jos kakara kaahaa ihmisiä vilisevässä keskustassa yli 100km/h, siinä ovat taka-ajotilanteessa sivulliset hengenvaarassa. Ei sivullisia kannata tapattaa takaa- ajon takia.
Yhteiskunta on sellainen.Jos yksi kuolee,aina hänen tilalleen tulle joku toinen,ihan samanlainen ajatelematon.
Kysyt, että miksi lopettivat takaa-ajon? Ehkä arvoivat riskin jatkaa liian suureksi sivullisille.
Ehkä olivat jo tunnistaneet kaaharin niin silloin on helppoa vain marssia rettelöitsijän kotiin ja takavarikoida mopot ei ole syytä vaarantaa ulkopuolisten henkeä tarpeettomasti
Eli et Sinäkään lukenut uutista loppuun asti, ku tommosia päästelet
Harmi ku jonne ei kietoutunut lyhtypylvään ympärille kuten Pietarsaaressa.
Olis ollu paras ratkaisu,ku saa autokortin niin kaahaa Bemarilla yhtä vastuuttomasti
Ruumiita olisi tullut, jos takaa-ajoa olisi jatkettu.
Taitaa tulla kasvatuskoti tutuksi kun vanhemmat ei kykene kasvattamaan.
Poliisit varmaan teki jo huoli-ilmoituksia sossuun viran puolesta
Lastensuojeluilmoituksesta johtuu myös se, että nyt lastensuojelu opettaa vanhemmille, miten poikaa olisi pitänyt ja vieläkin pitää kasvattaa, laittaa rajoja toimintaan. Krossimotskarin takavarikointi toivottavasti on lopullista. Toimiva rangaistus olisi, että sekä 15v että 18v ajokortteihin sanktioitaisiin pari vuotta viivettä.
...jollloin se olisi varmasti 2-3 vuotta pitempään työttömänä. Jos saa kortin normaalisti, niin on vain todennäköisesti 2-3 vuotta pitempään työttömänä.
Huonosta käytöksestä ja asenteesta kärsii koko kroppa.
... ja monesti myös kukkaro.
Huono pää aiheuttaa myös kärsimyksiä viattomille läheisille
Kuka ottaa töihin kriminaalin,ikuinen jälki rikosrekisterissä,ja tuskin vanhemmatkaan töis että on jo oppinut elämäntavan.
Poliisi lopetti takaa-ajon...kun poika ajoi umpikujaan.