Brittien yleisradio BBC ohjeistaa toimittajia syyttämään Israelia Gazan nälänhädästä

Anonyymi-ap

Jopa skandaalimainen paljastus vuotaneessa sähköpostissa missä BBC kertoo tarkasti miten toimittajansa saa uutisoida Gazan tilanteesta.

The email, which was sent to BBC staff on Friday, begins by declaring that the argument over how much aid has crossed into Gaza is irrelevant and instructs staff that we should say the current distribution system doesnt work. It explicitly favours a particular explanation of suffering in Gaza: one that blames the Gaza Humanitarian Foundation (GHF), a relatively new aid body established with US and Israeli cooperation.

Lyhyesti selitettynä: Eivät siis saa kirjoittaa siitä miten paljon apua lähetetään (koska Hamas kaappaa ison osan). vaan pitää syyttää järjestelmää joka Israelin ja USAn yhteistyötä, jotta siis saadaan taas Israel ja USA näyttämään niiltä "pahiksilta".

https://www.spectator.co.uk/article/the-leaked-email-that-blows-apart-the-bbcs-impartiality-claims-over-gaza/

14

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiihkouskovaisen trollin kirjoitus. Ei kannata reagoida.

      • Anonyymi

        Taitaa enemmän olla että vasemmistossa suhtaudutaan kiihkouskovaisesti omaan poliittiseen agendaan ja muut mielipiteet pitää sensuroida


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taitaa enemmän olla että vasemmistossa suhtaudutaan kiihkouskovaisesti omaan poliittiseen agendaan ja muut mielipiteet pitää sensuroida

        Höpö höpö.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taitaa enemmän olla että vasemmistossa suhtaudutaan kiihkouskovaisesti omaan poliittiseen agendaan ja muut mielipiteet pitää sensuroida

        Aivan selvästi Atten ja Sarin yhteinen avaus
        Uskovaiset ja Kokoomus tukee myös sotarikollisia Ukrainan AZOV terroristeja jotka Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia.


    • Anonyymi

      Kuvaa hyvin miten nykypäivän perinteiset suuret mediat toimii, ohjeet miten ja mistä saa uutisoida, tulee ylemmältä jotta on halutun ideologian mukaista.

    • Anonyymi

      Israel ei anna toimittaa Gazaan riittävästi ruokaa ja tuhoaa maata.
      Ei siinä jonkun Israelilaisen puheet muuksi muuta.

      • Anonyymi

        Nimenomaan tuostahan BBC kieltää toimittajiaan uutisoimasta, että sitä apua on kyllä riittävästi mutta Hamas vie suuren osan ja sitä valuu muihin maihin jne.


      • Anonyymi

        Siionisteilla damage kontrolli trollit tekee nyt kolmea vuoroa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nimenomaan tuostahan BBC kieltää toimittajiaan uutisoimasta, että sitä apua on kyllä riittävästi mutta Hamas vie suuren osan ja sitä valuu muihin maihin jne.

        Miten Hamas voi viedä apua muihin maihin Gazasta kun ei saa sinne edes ruokaa?


    • Anonyymi

      Kätyrien valheita.

    • Anonyymi

      Israelhan nimenomaan on syyllinen Gazan nälänhätään. Kuka muu muka?

      • Anonyymi

        Terroristit ja panttivankeja pitävät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Terroristit ja panttivankeja pitävät.

        Tarkoitatko sotarikollisia Ukrainan AZOV terroristeja jotka Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia, vaiko muita NATOn tukemia siviilejä nälkään tappavia joukkioita?


    • Anonyymi

      Höpö höpö uskonto yrittää lytätä kaikki mielipiteet, jotka eivät sovi näiden kapeakaistaisten uskovaisten pikkuaivoihin.
      Ovatkohan nuo kaikki syntyneet noista vastarannan kiiskeistä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe