CIA:n hupa-salainen raportti on vissiin vuotanut julkisuuteen. Sanovat, että irakista on tulossa tai tullut kaikkien aikojen tehokkain terroristien "koulutusleiri";)
Bush ja Blair, siinäpä oikein kumppanukset? Bush hyökkäsi irakiin, koska halusi varmistaa toisen kauden ja lisää löpöä maasturin tankkiin.
"Hymypoika" Blair halusi tiätty mukaan, onhan se kivaa kun kansa hurraa?
Nyt on sitten irak demokratisoitu, harmi vaan, että kohta lontoossakin on joka toisella kaupan kassalla Al Qaedan jäsenkortti...
Koskakohan ohukaiselle ja paksukaiselle selviää, että terroristit ovat käytännössä sissejä ja kaukopartiomiehiä? Ei millään pahalla, mutta niitä vastaan on mahdotonta käydä "sotaa"
Terrorismi ei ole voitettavissa tappamalla tai pidättämällä kaikki terroristit, jokaisen marttyyrin tilalle tulee kaksi uutta...
Terrorismin voi voittaa ainoastaan puuttumalla sen syihin!
Paksukainen teki juuri päinvastoin hyökkäämällä irakiin...(
Ohukainen ja paksukainen
4
329
Vastaukset
- Vetoketju
Puhut asiaa MaxBad, "terrorismin vastaista sotaa" ei voi voittaa, oikeastaan sellaista ei edes ole olemassa. On se kumma, etteivät suurten valtioiden päämiehet voi tätä ymmärtää.
- tahraa
kaukopartiomiesten kunniaa. He tekivät tiedusteluretkiä itärajan taakse ja tuhosivat sotilaskohteita. Näitä vellihousuja, jotka iskevät viattomien siviilien kimppuun metroissa ja busseissa voisi kutsua partisaaneiksi, jotka tappoivat viattomia suomalaisia ja polttivat taloja itärajan kylissä.
- mitään...
MaxBad kirjoitti:
Lopetas nyt, kyllä sä tiedät mitä mä tarkoitin...
... olet vain nulikka.
Kaikki ulkomaalaiset pois Suomesta, vaikka talous kärsisi. Olemme kaikella tapaa omavaraisia, eikä tuollaisia elättejä tarvitse sietää. Talous kärsii ainoastaan jos hyysäri valtiot asettavat pakotteita, muita vaikutuksia loisten poistamisesta ei ole. Sinä olet tietämätön wannabe filosofi, et taida edes tajuta mitä suomalaisen elämäntavan säilyttäminen tarkoittaa. Eivät he tee töitä, eivät opettele käytöstapoja, heistä on vain haittaa. Kirjoitukseni koskee vain Afrikkalaisia ja Lähi-Idän paimentolaisia. Sinun terroristi teoriasikin ovat olleet naurettavuuden huippu, et varmaan edes tiedä mikä kaukopartio oli.
Tuollaisia tyhmiä, hyysäreiden sikiämi kakaroita on onneksi vähän Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061