Sosiaalisesta mediasta poimittua.
Voi kenenkä ihana koira jälleen karkuteillä? En saanut kyytiin. Toivottavasti löytää omistajan luo pikaisesti. Juoksentelee useasti vapaana. No Hän on sen haulikko Kaalepin rakas sesse.
Kenenkä helvetin kissa kulkee vapaana? Kusee minun hiekkalaatikkooni ja maukuminen häiritsee. Loukutan tai ammun.
Juu se on minun. Karkasi kopasta elämänsä ensimmäisen kerran, kun tulimme eläinlääkäristä. Pahoitteluni. Ei toistu.
Tämä ei jää tähän. Virtsaa minun hiekkalaatikkooni aina.
Ja sitten 9 neuvoo miten tehdään ulkoilutustarha tälle sisäkissalle. Ja kiivaat kissa aktivistit haukkuvat vielä jokainen ja erikseen.
Olen muuttanut jo sieltä pois. Mutta näin.
Voi kenen ihana turre...
9
576
Vastaukset
- Anonyymi
Onko liikaa hellettä🤔
- Anonyymi
Jollakin on hellettä kun koiran haukunta ärsyttää niin valtavan paljon
- Anonyymi
Helteellä irralleen päässeitä koiria näkyy aina silloin tällöin. Onko sitten ovet auki, ja koira pääsee livahtamaan karkuun. Viime kesänä kaksi koiraa oli yhdessä karkuteillä ja haukkuivat pitkän aikaa tien toisella puolella olevan rivitalon pihassa yöllä. Ihmettelin asiaa, koska tällä alueella ihmiset pitävät koiransa kiinni - koirat toki haukkuvat sitten vaikka lenkillä toisen koiran nähdessään. Ne kaksi seisoivat rivitalon pihassa haukkumassa, eivät olleet asukkaiden koiria. Käskytin ne pois sieltä, molemmat yhdessä lähtivät kiltisti eteenpäin ja haukkuminen loppuun. Näyttivät siltä, että ei ehkä ollutkaan hyvä idea lähteä tänne pihaan haukkumaan. Toivottavasti löysivät kotiinsa ja omistaja sai koiransa takaisin.
- Anonyymi
Mitäs ne muutamat haukut päiväsellä,mutta kun yöllä räyskyttävät rakit pihalla tarhassa tai narun päässä ja isäntä vaan palliaan raapii ja ihmettelee.
- Anonyymi
Voihan sitä raapia myös p......a tai pe......tä🤭
- Anonyymi
Aika kuluu, tavat ja mielipiteet muuttuu.
50 vuotta sitten ammuttiin ruutiaseilla pihalla pilkkaa. Kuka vain saattoi tulla kylään ilmoittamatta etukäteen, kissat kulkivat vapaasti...
Eikä ollut sosiaalista mediaa. Olivatko ihmiset silloin onnellisempia?
Tuon ajan eläneenä, luulisin niin. - Anonyymi
No sanos muuta 👍ihmisistä on tullut sellaisia mielensäpahoittajia ja sitten on vielä nämä pahaa lietsovat hahmot joilla elämän tehtävänä on aiheuttaa mahdollisimman paljon vahinkoa omalle pitäjälle.toivotaan kovasti konkurssia sekä kuntaliitoksia.ei ole normaaliälyisen touhua ei sitten millään ,vaikka kuinka aattelee.
- Anonyymi
Omalle pitäjälle pahaa lietsovat "hahmot" ovat Ähtärissä KEPULAISIA, jotka ajoivat pitäjän niin syvälle velkasuohon ettei sieltä omilla voimilla nousta.
- Anonyymi
Turre on ihanaa. Turrrs ei ikinä haittaa ketåä joten miksi turre.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa625182Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370