Joo laittakaa vain pekka sekoilemaan afrikkaan ,eiköhän näillä muilla mailla ole jo muutenkin hauskaa kun suomalaiset päättäjät sekoilevat pitkin maailmaa. Pekka on jo kerran avustajan hommista lopputilin kun ei osannut yhtikäs mitään yk-hommista. Mitään rauhaa ei ole pekka tehnyt missään, toiseksi kun on homo niin ei ole pääsyä yhteenkään afrikan maahan.
juuuuupa juuuuupaa
Anonyymi-ap
4207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pekka vaan puhuu rauhantekemisestä mutta edesmennyt Ahtisaari sentään oli kokenut rauhantekijänä.
Vihreät Pekka ja Allu voisivat lähteä käsi kädessä Afrikkaan!Taitaisi hommat vaan tyssätä täysin, kun Afrikassa huomattaisiin, mitä ovat miehiään.
Joo, pekka valehtelee jos puhuu että on tehnyt rauhaa johonkin, tosiaan vihreä kura ei ymmärrä sitä että puheet ja teot ovat kaksi aivan eri asiaa. Valtamedia ym. pellet yrittävät tehdä pekasta Ahtisaari 2, mutta ei taida onnistua, kun kaikki tietää mikä pekka on.
Ihan niin puheet ja teot ovat kaksi eri asiaa. ” me emme ota köyhiltä” = otimme sittenkin
” velanteko loppuu ” = ei muuten loppunut .
Laivakin käännetään tuosta vaan noin= ei kääntynyt , on liejussa.
”Me hoidamme vanhat ” = emme välitä miten vanhoilla menee .
Niin että olet ihan oikeassa siinä että puheet ja teot eivät mene yksiin
Siis ei taida onnistua , kun kaikki mitä oikeisto on .