Mistä johtuu että kaikki tällä palstalla Usaa arvostelevatn leimataan armotta kommunisteiksi? Mikä yhteys näillä asioilla on toisiinsa?
kommunismi
mad max
8381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
usa näkee asetelmat mustavalkoisena. on kapitalismi ja kommunismi, republikaani ja demokraatti. kai se usa-fanikin sitten ajattelee näin, ken tietää.
Älä suotta liioittele. Ei täällä ole kuin kaksi kolme kommunistiriepua. Heidän usa vihallaan ei ole mitään yhteistä asiallisen kritiikin kanssa vaan he sotkevat usa vihansa jokaiseen asiaan ja heidän aloituksensa sisältävät poikkeuksetta usa vastaisuutta. He myös säännöllisesti unohtavat mainita tai eivät ota kantaa entisten ja nykyisten kommunistimaiden hirveyksiin.
Kritiikki on ok mutta kuukausia ja jopa vuosia jatkuva saman asian jankkaaminen viittaa joko kommunistiin tai mielenhäiriöön.
stalinistin "kotisivu"!!!
Tällä palstalla on YKSI URAKOITSIJA SADOILLA NIKEILLÄ seuratkaa tämän LUUSERIN "mielipiteitä"!!!
PAINU SINÄ NYT JO VITTUUN SEN MOONMANISI KANSSA!!!
KOLAHTIKO "moonman"!!!!!!
Osaisitko oikein perustella tämän "moonman-illuusiosi"? Mistä oikein olet saanut päähäsi että olen käyttänyt joskus kyseistä nimimerkkiä?
Olisi muutenkin hauska tietää mistä tämä moonman-vouhotus johtuu...
Turhahan tätä on kaltaiseltasi ääliöltä silti kysyä. Sinuna hankkiutuisin hoitoon, tai sitten vain huvin vuoksi provoat palstalla.
ovat yleensä vasemmistolaisesti ajattelevia individuaaleja = kommunisti = yleisnimitys, joka ei sinänsä paljon harhaan mene. neuvostoliiton hajotessa nämä tosiuskovaiset olivat vuosia rikki, onneksi tuli bush mihin taas voi suunnata kaiken energiansa, eikä tarvise muistella oman aatteen tuhoa...LOL
että täällä ei ole Yhdysvaltain asiallista arvostelua vaan patologista USA-vihaa huokuvia mielipiteitä ja se viittaa vahvasti kommunismiin tai johon muuhun vastaavaan mielisairauteen.