Kerrostalon huonoin asunto

On heti ylimmän kerroksen alapuolella. Jos yläpuolelle sattuu kiusaaja. Kuten itselläni.

Ääntelevät pilkallisesti aina kun kuulevat asunnostani jotain ääntä. Olen varoittanut heitä mutta ilman tulosta.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joku oli tehnyt "äänikoneen" napsuttamaan kattoa häirikkönaapureita vastaan jotka asuivat yläkerrassa, joka yö kuului vain ylöspäin satunnaisesti häiritsevä naputus eri voimakkuuksilla joka kerta.

Äänestä

Ylimmän kerroksen yläpuolella ei asu ketään joten se mahdollistaa heti alapuolella asuvan kiusaamisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On heti ylimmän kerroksen alapuolella. Jos yläpuolelle sattuu kiusaaja. Kuten itselläni.

Ääntelevät pilkallisesti aina kun kuulevat asunnostani jotain ääntä. Olen varoittanut heitä mutta ilman tulosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu