Väestöräjähdys on suurin uhka

Suomeen on otettava käyttöön yhden lapsen politiikka. Mikäli haluaa enemmän lapsia, niin jokaisesta lapsesta on maksettava veroa miljoona euroa. Veron saa jakaa esim. 10 osaan.

Lapsiperheiden pitäisi muutenkin maksaa enemmän veroja ja haittamaksuja, koska he kuormittavat eniten maailmaa.
575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Syntyvyyden rajoittaminen myös kasvattaisi taloutta. Jokaiselle jäisi enemmän. Kun väki vähenee, niin pidot paranee.

Äänestä

Sen pitää koskea myös kaikkia uskontokuntia ja kansallisuuksia.

Äänestä
  • Jokaista. Sekopäinen lisääntyminen on valtava haitta kaikille.

    Äänestä

Se olisikin maailmanlopun meininkiä. Lopun alkua Suomessa.

Äänestä

Syntyvyys oli tärkeää maatalousyhteiskunnan aikana. Nykyään se on pelkkä kulu. Olisi hyvä aloittaa poistamalla lapsilisät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomeen on otettava käyttöön yhden lapsen politiikka. Mikäli haluaa enemmän lapsia, niin jokaisesta lapsesta on maksettava veroa miljoona euroa. Veron saa jakaa esim. 10 osaan.

Lapsiperheiden pitäisi muutenkin maksaa enemmän veroja ja haittamaksuja, koska he kuormittavat eniten maailmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu