Sari Multala teki "sofiavirrat"

eli veti lärvit festareilla, kumpikaan ei toki pärjää ex-pääministeri Marinin ryyppäämiselle joka veti lärvejä vähän väliä baareissa.
28253
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Sari teki "Sofiat", joka veti "Sannat".

Äänestä
  • Näin kävi.

    Äänestä

  • Justiinsa.

    Äänestä

  • Ja Petteri myös, eikä lomalla

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Ja Petteri myös, eikä lomalla

    Siitä ei lukenut missään.

    Äänestä

Ei tätä selvinpäin kestä edes tämän kaiken maksajatkaan.

Mitä kellokkaat edellä, sitä mätölehemät perässä.

Äänestä

Lämpö mennyt päähän.

Äänestä

Ihan sama mitä vapaa ajallaan tekevät,evvk= ei voi vähempää kiinnostaa...

Äänestä

Viina maistuu niillekkin.

Äänestä

Ympäristö- ja ilmastoministeri kertoi hyvästä Ruisrock-tunnelmastaan tuoreeltaan festivaalin jälkeen.

Äänestä

Luulenpa, että Suviseuroilla naidaan ja ryypätään enemmän kuin Ruisrockissa.

Äänestä

Purra ei muuten vedä lärvejä.

Äänestä

marin yhteiskuvaa 2murha ranisen vierellä viinalasi kädessä mistä jatkoi yökerhoon ym, ei semmoisia voi ylittää kukaan KOSKAAN
kamu myös kavaltaja vesa jne. listat loputtomat..

Äänestä

ilmainen viina saa aikaan ylilyön- eiku ylikännit...

Äänestä

Eikös Sari Multala ole tottunut keinahtelemaan aalloilla vanhasta muistista.

Äänestä

Ei se känni vaan mitä touhuaa, Virtahan roikkui 20 miehen kaulassa kun salamana rakastui. Sanna taas lauloi Jauhojengi biisiä teini-ikäisten kotibileissä ja oli selvästi huumeiden vaikutuksen alainen (kokaiini).

Sanna järjesti Jauhoteineille bileet myös pääministerin virka-asunnolla ja siellä riettaat tytöt tissit paljaana riekkui.

Sarihan oli vain kännissä.

Äänestä
  • Sikahumalassa nolasi itsensä. Örvelsi.

    Äänestä

Mikä näitä keski-ikäisiä naisia vaivaa. Juovat humalahakuisesti ja taantuvat teini-ikäisen tasolle.

Äänestä

Hieno maa kun kännissä johdetaan. Eipä ole hommat muuttuneet. Alakaa kansa ryypätä esimerkkiä on.

Äänestä
  • Kansa maksaa itse juomansa. Nämä loiset kustannetaan, ottavat lahjusrahaa

    Äänestä

Marin oli kyllä ykkönen.

Äänestä
  • Pitää olla glamouria sanoo Tuksu. KDn uusi ehdokas!

    Äänestä

Eikö ministeri saa iloita elämästä?

Missä on Hillary Clinton, miksei puolusta Saria? Sannaa puolusti koko maailma 😭😭😭😭

Äänestä

Varmaankin veronmaksajien rahoilla hankittua viinaa kun maistui niin hyvin.

T: Paskalyöppärit

Äänestä

Sarille isot propsit että sanoi suoraan miten asia meni. Arvostan suuresti suoraselkäisyyttä. On jo tullut maantavaksi että sekoilevat poliitikot selittävät aivan turhaan tällaisessa tilanteessa.

1Äänestä
  • Ministeri on töissä 24/7 tai sitten on lomalla.
    Multala ei ollut lomalla vaan töissä humalassa Ruisrockin aikaan😬

    1Äänestä

Saahan sitä tehdä.

Äänestä

Sitä sattuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

eli veti lärvit festareilla, kumpikaan ei toki pärjää ex-pääministeri Marinin ryyppäämiselle joka veti lärvejä vähän väliä baareissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu