Nyt natomaat kilvan ostaa miljardeilla Rubilta aseita Ukrainalle!
Ukraina hukkuu jo aseisiin?
Anonyymi-ap
16144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Josko russit palaisivat omiin koteihinsa?
Eivät, ajelevat Kramatorsia kohti.
Etana ehtii ensin.
Kievin kanaa ovat venäläiset menossa grillaamaan. Natsivalta on tuhottava ja palautettava demokratia Ukrainaan kuten on Venäjälläkin.
Suomessa ei ole demokratiaa eikä kansan terveyttä kunnioiteta.
Koronakusetus, venäläisvihaan kiihottamien etc. eli tuhoon vetää joukko johtoa Suomessa.
Miten sinä voit olla noin pihalla kaikesta?
Taitavat hukkua kultaisiin vessanpyttyihin paremminkin...
Venäjä pyrkii aktiiviseti 2:en miljoonan miehen kokonaistappioihin!
Joo ei ole kuin 1,8 miljoonaa ukrainalaista todella USA:n uutisten mukaan kaatunut.
Saman verran sanovat tulleen invalideiksi vähintään.
Onneton tuo USA, joka aiheutti tämän Ukrainan tuhoamisen, lasten elinten ja nesteitten myynnin jenkeille, bioasetehtaat ym.
Hyvä asia on se, että Venäjä tuhoaa näitä vaarallisia aseita mitä joku osa ihmsistä typeryyttään valmistaa muitten ihmisten tappamiseen.
Raha tässä se. Israel maailman pahin holokaustin tekijä murhatessaan palestiinalaisia ja tuhoten sairaalatkin jopa - törkeä joukko ja USA tukee kera brittien.
Tässä Ukrainaa hyvään suuntaan menossa:
https://www.youtube.com/watch?v=DCAV_jsLDPU
Zelenskin korruptiokassaan mahtuu Suomenkin miljardeja?
Ukraina on läpeensä korruptoituneitten politrukkien hallinnossa ja kauppa käy terroristeille.
Miten jotkut täällä hölmölässämme luulee vieläkin, että Ukraina voittaa ja saa Venäjän polvilleen ? Pakotteilla ei ole mitään merkitystä Venäjään, mutta tänne ne eniten vaikuytavat ja Eurooppa kuihtuu ja velkaantuu rappiolle.
Suomi ei tuohon osalistu. Ostaa itse aseet Ukrainaan. Ei haittaa,vaikka luottoluokitus jo tippu?
Hyvän asian takia tippuu. Ei oo ryssä stä hyökkäämään Suomeen. Kalusto romuna aroilla.
Ihmeellistä höpötystä, että Venäjällä olisi kalusto lopussa siellä tehtaat takovat täysillä uutta rautaa aseisiin ja ammuksista ei ole puutetta sillä Kiina toimittaa niitä jatkuvasti lisää.
Ei Venäjän tuotanto riitä ja rintamalle halukkaat miehet loppuu kesken! Ei liioin Kiina auta loputtomiin!
Ukraina myy noita lahjaksi saamiaan aseita kovalla hinnalla eteenpäin kehitysmaille.