Merenneitopatsas ottaa vassaria pattiin

"Tanskassa kiistellään merenneitopatsaasta, jolla on monien (=vassareiden) mielestä liian isot rinnat

Taiteilija Peter Bechin veistämä merenneitopatsas etsii uutta sijoituspaikkaa, koska se on määrätty siirrettäväksi pois nykyiseltä paikaltaan."

https://yle.fi/a/74-20176048?origin=suomi24
5106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minusta patsaan tisut on aivan liian pienet!

- Vassari -

Äänestä

Eikö konservatiivinen oikeistopopulismi ota joka asiasta herneet imusarjan, joten miten tähän voi edes yrittää liittää vasemmisto kun oikeasti populistisen oikeiston poliitikkojen huolia tämäkin on.

Äänestä

Se halutaan pukea mustaan jätesäkkiin, niin vassarimiehille ei tule mielihaluja.

Äänestä

Patsasrouvalla on kyllä älyttömänm kauniit rinnat. Moni eläväkään nainen pullistettuine silikonrintoineen ei pärjää tuon naisen kiveen hakatuille rinnoille.
Miehet tykkää tuommoisista, tuon mallisia rintoja kantavista naisista.

Äänestä

Tuossahan nimenomaan on ongelma että muistuttaa liikaa naista. Eikä sukupuoletonta kalaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Tanskassa kiistellään merenneitopatsaasta, jolla on monien (=vassareiden) mielestä liian isot rinnat

Taiteilija Peter Bechin veistämä merenneitopatsas etsii uutta sijoituspaikkaa, koska se on määrätty siirrettäväksi pois nykyiseltä paikaltaan."

https://yle.fi/a/74-20176048?origin=suomi24

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu