Me rehelliset asiakkaat maksamme joka sentin omassa kauppalaskussamme varastetut tavarat ja muutenkin varastaminen on alhaista toimintaa. En nyt varsinaisesti kehoita tarkkailemaan toisia asiakkaita, mutta jos varkaus nyt vain sattuu osumaan silmään, niin käythän kertomassa siitä heti myymälän henkilökunnalle?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/58bbf2fa-c29d-4398-bd81-f75212f6f550
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/58bbf2fa-c29d-4398-bd81-f75212f6f550
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siis HÄ? Kävelivät kassan läpi avaamattomissa paketeissa olevien sahan ja lehtipuhaltimen kanssa ilman minkäänlaista kuittia?
Keitä nämä on olleet, missä asuvat?
Se ei aivan kaikilta onnistukaan että otat hyllystä moottorishan ja lehtipuhaltimen ja marssit kassalle että pitää rahat takaisin näistä. Kaikkiin kun ei luoteta niin paljon, että annettaisiin palautus tai ainakin pitää tavarat ilman kuittia.
Onko niitä vielä näkynyt?
Miksi kirjoittaa vanhoja asioita tänne.
Lidl-varkaudessa mukana olleen toisen naisen asian käsittely on Etelä-Pohjanmaan käräjäoikeudessa edelleen kesken.
Lidlistä pitää ottaa jos ei ole rahaa ruokaan.
En ole koskaan ollut työssä minulla ei ole muuta kun tämä suomi 24 ja poltan välillä pilveä dyykkaan pöperöt aina jostain .
Miksi pitää varastaa kun voi mennä marjaan.
Jos menee Lidliin parta ajamatta, saa vartijan peräänsä. En mene enää.