Valtion talousarviossa tälle vuodelle on avustus rekisteröidyille uskonnollisille yhdyskunnille, 524 000 euroa. Kun valtio säästää, voisi tuotakin leikata. Toisaalta vaikka en ajatuksesta pidä, ehkä sentään parempi olisi vähentää tuotakin asteittain.
Sama juttu ortodoksisen kirkon kanssa, tuki on liki 2,4 miljoonaa euroa.
Pelkään vaan että KD jarruttaa vastaan ja leikkaa kaikesta muusta.
(Tämä on kopio. Voisiko nyt edes kerran olla joku ketju, johon ei tulisi juttua esimerkiksi Trumpi tulleista vaan ihan otsikon aiheesta?)
Pienuskontojen valtiontusta voisi leikata / 2
7
101
Vastaukset
- Anonyymi
Tärkeintä on
1. ettei veroja nosteta
Sitten erilaisilta harrastelijasekoilijoilta tuet pois kaikki
niin protuilta ay- mafiosoilta kuin uskontolahkoiltaEli poistaisit tuen pienuskonnoilta kokonaan kerralla? Jos, se on jyrkempi kanta kuin minun.
Entä valtionkirkkojen rahoitus?- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Eli poistaisit tuen pienuskonnoilta kokonaan kerralla? Jos, se on jyrkempi kanta kuin minun.
Entä valtionkirkkojen rahoitus?Sinulla kannat eivät ole jyrkkiä vaan puutteellisia
Ay-mafiosot protut uskontojutut teologiset tiedekunnat opetushallitus kaikenlaiset seurojen tuet ... poikki tietenkin ei mitään sosialistien tukia maahanmuuttajien uimakouluille - lässyä
https://www.suomenuutiset.fi/vigelius-ylen-uimataitouutisoinnista-uhriutuminen-upottaa-taman-valtion/ Anonyymi kirjoitti:
Sinulla kannat eivät ole jyrkkiä vaan puutteellisia
Ay-mafiosot protut uskontojutut teologiset tiedekunnat opetushallitus kaikenlaiset seurojen tuet ... poikki tietenkin ei mitään sosialistien tukia maahanmuuttajien uimakouluille - lässyä
https://www.suomenuutiset.fi/vigelius-ylen-uimataitouutisoinnista-uhriutuminen-upottaa-taman-valtion/Jos nyt pysytään aiheessa edes kerran.
Uskontojutut pois -- mitä tehdä hautausmaille?
- Anonyymi
KD:llä on merkittävää valtaa hallituksessa koska se pelastaa Suomen eli toimii kuten Trump haluaa https://keskustelu.suomi24.fi/t/19042496/#comment-136940104
Siksikin KD:n kantoja on kuunneltava, että selviämme hyökkäyksestä ja pystymme lyömään venäläiset - Anonyymi
Sossutukien itkemislaitos on häpe- ja vähä-ällinen Yle
"Näin näillä keskusteluilla on tapana edetä. Sitten vaaditaankin lisää rahaa, jotta ongelma ratkeaisi. Joka. Kerta. Sama. Juttu"
https://twitter.com/Purra/status/1952592925642109339 - Anonyymi
Räsäsen oikeusjutusta jos pitäisi tehdä arvio, hyvä vai paha niin ehdottomasti
nyt juuri erittäin paha Suomelle oli tulos mikä tahansa
niin se uutisoidaan USAssa ja se tulee Trumpin tietoon jollain tasolla
sanalla FInland kuten Tom Of Finland
ja vaikka hän ei keskity mihinkään niin tässä hän tietää että Suomessa on woketusta
aivan liikaa ja siten Suomi on epäluotettava valtio jossain määrin
1000 -hengen Valiitto on juuri nyt väärällä puolella Suomen edun kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372280
- 551307
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361246- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565