Nöyristely

Anonyymi-ap

Ihmettelen kovasti näin kotisohvalta seuraavana, että miksi ihmeessä poikkeuksetta lähes jokainen valtio nöyristelee jo ennestään epärehelliseksi ja rikoksista tuomittua Donald Trumpia.
Oksettaa tuo mielistelyn määrä, jokainen valtionpäämies käy vuorollaan lipaisemassa Valkoisessa talossa jos vaan kutsu käy.
Kanada taitaa olla ainoita keneltä löytyy edes vähän selkärankaa, siis edes vähän, muita viedään kuin pässiä narusta.
Hävettää, että meitä edustaa Naton puolesta mestarilipoja Rutte, puhumattakaan Ursulasta, kävi kättelemässä miljardit pois eikä edes halunnut vastineeksi mitään!! Haloo!!

4

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi sinä kuitenkin tajuat mikä on tilanne ja parasta kaikille.

    • Anonyymi

      Kyseisestä suurmiehestä on julkaistu vaatimaton kirja. Kirja nimi meni jotenkin näin ” SHIT BAKER RONALD DUMP”.

    • Anonyymi

      Heikojen nyt aina vain nuoltava vahvempaa!

      • Anonyymi

        Onhan ennenkin voimakkaiden valtioiden johdossa vähä-älyisiä, tosin olivat kuninkaita? Mutta ihmettelen ettei niin suuresta yhteiskunnasta löytynyt kuin vähä-älyinen, seniili vanhus, musta sosialisti nainen? Kyllähän donaldia viedään taas kuin pässiä narussa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      293
      46062
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      54
      11518
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      248
      11119
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      55
      9925
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      94
      8729
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      302
      6818
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      13
      3877
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      4
      3585
    9. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3460
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      10
      3393
    Aihe