Ylekin esittänyt Fleihan manipuloituja Gaza ruokajonoja

Anonyymi-ap

Koska Yle myöntää käyttäneensä uutislähetyksissään täysin manipuloituja ruokajonokuvia ? Saksalaislehti paljasti petoksen.

Kuvaaja Anas Zayed Fleiha jäi kiinni ruokajonoista ottamiensa kuvien manipuloinnista, lähinnä rajaamisesta. Kyseinen valokuvaaja on saksalaistietojen mukaan palestiinalaisaktivisti.

Eitö teistäkin ollut kummallista kun avustuskuormista katoaa tuhansia todella painavia säkkejä, eikä yhtään miestä näy ? Kuvaaja oli kuvannut vain laihoja käsiä ojentelevia lapsia. Manipulointi paljastui. Miehet rajattu pois kuvista.

Miten Yle reagoi saksalaisten paljastamaan valheeseen ?
Tiedotatteko ?

12

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi sinua rakas lapsi kun puuhastelet aivan väärien asioiden kanssa?

      Kyllä moni yritti selittää myös natsien teoksia Saksassa viime sodassa samoilla jutuilla kuin sinäkin. Tuolla Gasassa on kyllä ihan tarpeeksi silminnäkijöitä paikalla ilman sinun sepustuksia täältä takahikiältä.

      Taidat olla uskosi kanssa liikkeellä värilaseilla?

      Hamas saadaan tuolta pois vain kun Palestiina on valtio. Ei se Israel sitä maata tuolla itse saanut, kyllä sen YK sille antoi. Olisi pitänyt heti ymmärtää että se oli suuri virhe. Sotaa nyt kestänyt 70 vuotta. Tämä Israelin pahojen tekojen vuoksi.

      • Anonyymi

        En ole minkään uskonnon uhri.

        Etkö sinä koskaan ihmetellyt Ylen kuvitusta avustusrekkojen saapumisesta ? Minne säkit katosivat ? eivät niitä ne heiveröiset lapset kantaneet.

        Raavaat sissit veivät ja kantoivat varastoihinsa. Kansalaiset ovat joutuneet ostamaan heiltä saatuja ruoka-avustuksia.

        Niin rehtiä ja reiluja ovat hamas-sissit.


    • Anonyymi

      Valitettavasti Hamas ei katoa Palestiinasta sen valtioksi tunnustamisella.
      Päinvastoin. Hamas vahvistuu !

      Palestiinan ns. virkamiehet ovat täysin voimattomia aseistettujen sissien käsittelyssä.

      Sinäkö aiot hamas-sissit riisua aseista ?

      • Anonyymi

        Voi sinua rakas lapsi parka !


    • Anonyymi

      Mitä keskustelua tämä tämmöinen on. Älä täti ala alistamaa toisia.

    • Anonyymi

      Olen itsekin alkunut miettimään että onko YLE:n uutistoimitus tarkoituksella antisemitistinen ja juutalaisvastainen? Äärivasemmistohan usein on juutalaisia vihaava.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö, sinä ite taidat olla palestiinan vastainen?


    • Anonyymi

      Eikös Yle käytä Hamasia virallisena tietolähteenään? Kuinka se on mahdollista?

    • Anonyymi

      Kun Britannia äänesti itsensä ulos Yle ei löytänyt yhtäkään enemmistöön kuuluvaa haastateltavaa

      • Anonyymi

        siis äänesti itsensä ulos EU:sta


    • Anonyymi

      Suomi reagoi niin et maahanmuuttoviraston uunituore linjaus on et kaikki gazalaiset on oikeuettuja turvapaikkaan Suomessa.
      orpon vaimo, tunnettu muslimien rakastaja siellä myhäilee partaansa.
      Eise orpo näköjää saa omaa tonttiaakaan kuntoon, mien vittu se kuvittelee koko Suomen korjaavan.
      Supo vois korjata orpon akkoineen säilöön määrittelemättömäks ajaks..määränpää guantanamo tai flroridanrämeen telttaleirit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      55
      10010
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6755
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6065
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      47
      5963
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4130
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      266
      3130
    7. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      37
      2810
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      44
      2388
    9. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      60
      1446
    10. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      21
      1291
    Aihe