Pääministeri Netanhaju

Anonyymi-ap

Israelin pääministeri Netanhaju on paljastanut todellisen karvansa, miten kova, julma ja piittaamaton hän on. Israelilaiset ihmiset ovat osoittaneet jo paljon mieltään mielenosoituksissa, sillä he haluaisivat Gazan sodan loppuvan. Israelilaiset ihmiset haluavat, että israelilaiset panttivangit, joita arvellaan olevan elossa vielä 20 ihmistä, saataisiin vapautettua hengissä. Eräs asiantuntija sanoi uutisissa, että jos Israel tekee vielä maahyökkäyksen Gazaan ja valtaa koko lopun Gazan alueen niin silloin nämä israelilaiset panttivangit kuolevat. Mutta pääministeri Netanhaju ei näytä välittävän yhtään heidän pelastamisestaan.
Netanhaju haluaa pysyä epätoivoisesti vallassa, hän ei tunnu välittävän muusta. Netanhaju ei noudata enää edes kansainvälisiä lakeja sodan käynnissä, vaan on syyllistynyt sotarikoksiin ja rikoksiin ihmisyyttä vastaan, aivan samoin kuin Israelin puolustusministeri. Netanhaju ei kunnioita YK:ta, WHO:ta. Punaista ristiä eikä mitään kansainvälisiä avustusjärjestöjä eikä avustustyöntekijöitä.
Amerikan presidentti Trump on alkanut puhumaan, että Gazan alueelle pitää päästää ruoka-apu perille ja jakaa ruokaa kaikille palestiinalaisille ihmisille. Israeliin ei voi tässä asiassa luottaa vaan kansainvälisten avustusjärjestöjen ja avustustyöntekijöiden on hoidettava tämä ruuan jakelu ihan itse, että kaikki palestiinalaiset saisivat varmasti ruokaa. Israelilaisia sotilaita ei saa olla lähimainkaan, sillä arvioiden mukaan israelilaiset sotilaat ovat ampuneet kuoliaiksi jo yli 1000 ruokaa hakevaa palestiinalaista ihmistä. Mitään tämän alhaisempaa ei voi enää olla, että mennään ampumaan nälkää näkeviä ja ruokaa hakevia ihmisiä kuoliaiksi !
Gazan alueen kokonaan valtaaminen olisi sotarikos, eli 1 sotarikos lisää Israelilta. Mutta Netanhaju haluaa ilmeisesti vain surmata mahdollisimman paljon palestiinalaisia ihmisiä omassa vallan himossaan. Toivottavasti YK:n istunto tuomitsee Israelin teot jyrkästi.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        249
        17377
      2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        180
        12358
      3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        55
        6111
      4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        69
        4955
      5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

        Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
        Henkirikokset
        21
        4955
      6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

        ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
        Maailman menoa
        26
        4052
      7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        84
        3635
      8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        23
        3612
      9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        40
        3138
      10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        145
        3113
      Aihe