Samalla laaja muistitesti ja liikennesääntökoe. Loppuisi tai vähenisi tuo soveltava seikkailu liikenteessä.
Vastaukset 13
- Anonyymi
Byrokraatti haluaa lisää Byrokratiaa.
- Anonyymi
Turvallisuus vaatii tiettyjä asioita. Elämä on.
- Anonyymi
Ei, vaan joka vuosi kaikille ajokortin haltijoille "katsastus", jossa katsotaan, osaako liikennesäännöt ja tutkitaan terveydellinen liikennekelpoisuus.
- Anonyymi
Joka vuosi on turhan tiheä tahti. Tietyn iän jälkeen voisi sitten olla joka toinen vuosi tms.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joka vuosi on turhan tiheä tahti. Tietyn iän jälkeen voisi sitten olla joka toinen vuosi tms.
Joka vuosi on ihan hyvä tahti katsastukselle. Mutta jos otettaisiin Suomeen ns. virhepiste-systeemi käyttöön, voitaisiin tehdä niin, että ellei ole saanut yhtään virhepistettä 3 vuoteen, niin seuraavana vuonna katsastus jäisi väliin. Näin edettäisiiin kolmen vuoden välein, ellei yhtään virhepistettä tulisi.
Ykiskin virhepiste ja kuljettaja menttäisi "bonuksen" 3 vuoden välein tehtäviin katsastuksiin. Tällöin kuljettaja joutuisi vuosittaisiin katsastuksiin, kunnes kolme vuotta olisi puhdas rekisteri virhepisteissä.
- Anonyymi
Joo ne iäkkäät onkin autoineen koivujen ympärillä ja muuten pöpelikössä, kun eivät muista liikennesääntöjä.
- Anonyymi
Jostakin syystä yli 75 vuotiaat ovat yliedustettuja liikennekuolemissa samoin kuin alle 25 vuotiaatkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jostakin syystä yli 75 vuotiaat ovat yliedustettuja liikennekuolemissa samoin kuin alle 25 vuotiaatkin.
Yli 75-vuotiaat ovat muutenkin yliedustettuja kuolemantapauksissa. Tilanteeseen on puututtava tasa-arvon nimissä
- Anonyymi
Ei onnistu.
Yksikään ei osaisi ajokokeessa vaihtaa kaistaa tai kääntyä oikein risteyksessä.
Moottoritielle liittyminen olisi iso ongelma. - Anonyymi
Tuo testi pakolliseksi nuorisolle ja keski-ikäisille, loppuisi törttöily liikenteessä.
- Anonyymi
Ei mitkään testit poistaisi, minä minä ynnä muiden itsekkäiden kuskien ajotapoja liikenteessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mitkään testit poistaisi, minä minä ynnä muiden itsekkäiden kuskien ajotapoja liikenteessä.
Itse tosin voisin reputtaa joten vastustan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342017
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601174- 201015
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706- 38699
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa202600- 51455
- 38438
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422