EU hätäkokous

Taas lyödään tyhmät päät yhteen.
18461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Trumppi pitää EU päättäjiä pilkkanaan...

Ukrainalta viedään rusinatkin pullasta

Äänestä
  • Ja niin pitääkin.

    Äänestä

EUn hätåkokouksissa kuuluu vain kanojen kaakatus....kot kot kot kot koo

Äänestä

Eikö mitään saada aikaan.

Äänestä
  • Ehkä sananvapausrajoituksia saadaan taas aikaan?

    Äänestä

Eu= tyhmien kerho

Äänestä

EUn johtajat on sitä miektä, että jos jossain keskustellaan Ukrainasta, niin EUn pitää olla paikalla. Ukraina ei ole edes EUn jäsen.

USA tai Venäjä jotka nyt aikovat keskustella sodan lopettamiseen liittyvistä kysymyksistä, kumpikaan ei ole EUn jäsen.

Mitkä valtuudet tai velvollisuudet EUlla on asiassa? Eikö EUn pitäisi olla iloinen kun sota loppuu, pakolaiset voivat pian palata kotiinsa Ukrainaan.

Ihan kuten Somput, Somaliassa on rauha, paluu alkakoon. Hyvää kotimatkaa.

Äänestä

Taitaa suurin osa noistakin olla akkoja. Joten ei siellä ainakaan mitään järkeviä päätöksiä tehdä se on varma.

Äänestä

Kokoustamista, peukaloiden ja paperien pyörittelyä, julkilausumia, yhteiskuvia ja iltakoneella takaisin kotio.
Lopputulos +-0.

Äänestä

Kuin parvi naakkoja. Ja ylimpänä äänessä EUn johtajanaakka Ursulan apulaisnaakka Kaja.

Äänestä

Hätäkokous. Iso hätä!
Euroopan unionin ulkoasioiden ja turvallisuuspolitiikan korkea edustaja Kaja Kallas kertoo, että hän on kutsunut kaikki Euroopan ulkoministerit koolle maanantaina. Hänen mukaansa tapaamisessa on tarkoitus keskustella seuraavista askelista.
Sõda peab jätkuma!

Äänestä

Ne rakastaa hätäkokouksia. Siellä saa hyvää ruokaa.

Äänestä
  • Kokouksen anti: Hätä helpottaa ja paperia tuhriintuu.

    Äänestä

Von läyer kertoo miten toimitaan, muut nyökyttelee hymyillen, eikä kyseenalaista hölmöimpiäkään päätöksiä.

Äänestä

Miten nyt se tarina, että Ukrainan sodassa ei ole kyse mistään muusta kuin Venäjän provosoimattomasta rikollisesta hyökkäyksestä viattoman Ukrainan kimppuun, joka on ypöyksin joutunut puolustamaan koko länsimaailmaa, heittää sellaista häränpyllyä että Yhedysvallat, täysin sivullisena, yksin neuvottelee Venäjän kanssa sodan lopettamisesta.?
Ja miksi ihmeessä Euroopan unionin ulkoasioiden ja turvallisuuspolitiikan korkeat edustajat pitävät parkua että heidät on sivuutettu kuin yhtä asianosaisina kuin itse Ukrainakin?
Voivoi, he ovat nyt sivuraiteella, mutta missä he kuuluisivat olla?
Ja missä he ovat olleet koko ajan helmikuun 24. päivästä 2022 lähtien?
Tai kokouksissahan he ovat olleet, selvä se, mutta mitä siellä oikein on puhuttu kun nyt tuli Hätä kun aletaan sodan lopettamisesta puhumaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas lyödään tyhmät päät yhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu