Se on suoraan sanottuna perseestä. Eihän Suomalaisia ihmisiä kuulu ajaa omasta kodistaan minnekään pakolaisten takia.
https://yle.fi/a/74-20175828
https://yle.fi/a/74-20175828
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Todella törkeää....vuosikymmeniä asuneet kantasuomalaiset joutuvat vaihtoon kun tilaale pitää saada ns. "parempia" ja tuottoismepia ihmisiä!
Näin on
" tuottoisempia" niin .. ei tainnut yksikään poliitikonplanttu tulla ajatelleeksi että se valtion varoista maksettava raha ensiksikin on meidän kaikkien , siis myös näiden päätöksiä tehneiden "kansamme valioiden".. kukkarosta ja toiseksi ; se on vain määräaikainen , tuokion kuluttua kaupunki .. ja kaupungin veronmaksajat ...saa yksin kustantaa näiden pakoloisten elämän ja oleskelun ..
Kyllä se Mikkelin osuus juuri tästä rahasta on mitätön.
Mikkelin kaupungille tämä on kannattava hanke.
näin on
Persujen epätoivo saa alaa : ) Kuka aloittaa uhriutumisen ?
Mitä viddua tekee persuilla kun tämä tapahtuu heidän vahtivuorollaan kuten viimeksi 2015-2019 SE manutus. Noi on pidettävä oppositiossa.
Nämä asunnot menee purkuun jo vuoden päästä jos niihin tulee lähi-idän porukkaa. Kosteusvaurioita, palovaurioita, kuppaa ja termiittejä.
Purkukuntoisia rakennuksia jää maahanmuuttajien käyttöön muutamaksi ajaksi.
Rakennukset puretaan sitten pois ha tilalle rakennetaan uusia.
Maahanmuuttajat eivät jää Mikkeliin, vaan lähtevät muutaman vuoden kuluttua pääkaupunkiseudulle.
Kuka hullu äänestää vihervassuja
Mikkelin kaupunginhallituksessa ja kaupunginvaltuustossa selkeä enemmistö paikoista on kokoomuksella ja kepulla. Vihervassut ovat pieni vähemmistö, joten todella epätoivoista yrittää valehdella tätä muka vihervassujen syyksi.
Mihin maahan ne vaihdetut suomalaiset viedään?
https://www.suomenuutiset.fi/ps-nuoriso-suomalaiset-ulos-ja-mamut-tilalle-tahan-johtaa-kuntien-punavihervalta/
Suomalaisten syrjäyttäminen kunnallispolitiikassa on yleistymässä, sillä massamaahanmuuttoa edistävät puolueet kokivat merkittävän voiton viime kuntavaaleissa. Mikkelissä suurimmat voittajat olivat keskusta, kokoomus ja SDP, jotka yksinään muodostavat valtuuston enemmistön.
jOOPA JOO....tähän tultu!!
Mikkelin kaupunginvaltuustossa on muun muassa kokoomuksen ja keskustan kansanedustajia...nämä olivat päättämmässäsä että kantasuomalaiset voivat muuttaa rivitaloista 20 km päähän maaseudun "erämaakämpille"