Trump luovuttamassa Alaskan takaisin Venäjälle?

Tulevana perjantaina saamme tietää.
5141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yllätyskäänne neuvotteluissa 🤔

Äänestä

No Trumpilla ei ole paljon muutakaan antaa vaadituissa aluevaihdoissa.
Jos Trump pistää pottiin Alaskan, se olisi suunnilleen ainoa millä hän saisi Putinin edes harkitsemaan vallatuista alueista luopumista.
Vaihtaisitteko te paskaksi pommitetun Ukrainan vanhaan joskus omistamaanne Alaskaan?

Äänestä
  • Kuvitteletko pöhkö, että Yhdysvallat ovat siellä alueitaan jakamassa?

    Äänestä

Antaa havajin yhen saaren.
Pääsee sinne muanpakoon.
Eläkepäiviä viettelee...


Vähä niinku naappoleonki pääsi loppuelämäksi saareen

Äänestä

On selvää että luovuttaa Alaskan. Aikanaan Venäjä huijasi sen itselleen kuin Juudas Iskariot kolmellakymmenellä hopearahalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulevana perjantaina saamme tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu