Ylen tv-uutisissa tuli hyvä juttu Kreetan saaren isosta koiratarhasta. Sitä tarhaa pitävä mies kertoi viimeisen 13 vuoden aikana pelastaneensa 4000 koiraa ! Kreikkalaiset ihmiset suhtautuvat kuulemma kaikkiin eläimiin huonosti, varsinkin kissoihin ja koiriin. He voivat hoitaa eläimiä huonosti ja hylätä sitten eläimen kylmästi. Koiria on löydetty kahlittuna, niitä on myrkytetty ja heitetty roskiksiin. Näin vaikka koiran voisi luovuttaa eläinsuojelu yhdistykselle tai viedä nukutettavaksi eläinlääkärin luokse. Hylättyjä koiria on löydetty huonossa kunnossa mutta niitä on saatu pelastettua.
Tämän kreetalaisen koiratarhan pitäjä pitää isoa koiratarhaa vain lahjoitusten turvin. Jos minulla olisi paljon rahaa niin lahjoittaisin heti rahaa tälle kreetalaiselle koiratarhalle. Kävisin myös hakemassa kaksi koiraa itselleni, mutta nyt siihen minulla ei ole mahdollisuutta. Tässä koiratarhassa olevat koirat näyttivät hyväkuntoisilta ja hyvin voivilta.
Lisäksi monet koirat olivat ihan kauniin näköisiä.
Voi kun ihmiset ymmärtäisivät eläimen arvon, miten hyviä, ihania, uskollisia ja tunteellisia olentoja ne ovatkaan ja kuinka paljon rakkautta niiltä voi saada takaisin !
Kreikan koirat
Anonyymi-ap
3
273
Vastaukset
- Anonyymi
Kreikassa on koiran pesiä.
- Anonyymi
Kreikkalaiset tekevät bisnestä rescuekoirilla ja hölmöt maksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että351737- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76592
- 56584