Miten pitkällä meillä olisikaan haittamaahanmuutto kuten Ruotsissa nyt kun Ruotsi kohta on menetetty maa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2e237b9c-24ee-4dfb-bb1f-8cf4d74f363c
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2e237b9c-24ee-4dfb-bb1f-8cf4d74f363c
Vastaukset 39
Vanhimmat
Ruotsalaiset kumiselkärangat ovat sinisilmäisiä hölmöjä
joille käy huonosti.
Sitten tulevat kunnon ihmiset ja normalisoivat tilanteen.
ELI POLIISI.
JA ARMEIJA.
Arvaa ketkä häädetään ?
Nyt kauhistellaan kun maahanmuuttajien takia joutuu muutama perhe muuttamaan muualle mutta ei puhuta mitään niistä tuhansista jotka joutuvat muuttaamaan asuntotuen leikkausten takia halvempiin asuntoihin.
Sekin on ihan ok ja loogista. Keskeisimmille paikoille tarvitaan työssä käyvät ihmiset. Kelan asukkaat voivat vetäytyäkin sivummalle. Niitä elätetään veronmaksajien rahoilla.
Suomessa menee noin kymmenen miljardia vuosittain haittamaahanmuuton kuluihin. Miksi tämä ei kiinnosta sinua? Kymmenen vuotta 100 miljardia, tuosta olisi varmaan saatu sen verran rahaa ettei olisi suomalaisten muuttaa pienempiin asuntoihin?
Montako ihmistä sinä ap tunnet joka PAKOTETAAN muuttamaan ja moniko on muuttanut sen takia että asumustuki pienenee sim. 20 euroa? Kenenkään kun ei tarvitse lähteä asunnostaan eikö lähde vaan maksavat sen 20 euroa. Mikä naurettavinta hyvin usein toimeentulotuella.
No onko pikkaisen eri asia !
Etkö tajua ?
Suurin osa ainakin pääkaupunkiseudun paraatipaikoilla asuvista on työtöntä parasiittiporukkaa, suurimmaksi osaksi haittamaahanmuuttoa.
Kuvailit juuri Halla-ahon.
Hae apua itsellesi.
Heh...janari ei ole ikinä edes käynyt stadissa :))
Itäkeskuksessa kannatta käydä tutustumassa basaaritunnelmaan.
Unohtuiko persujen supermamutus 2015?
Sinulta ap ainakin unohtui taas aamulääkkeiden ottaminen. Kun toistat taas samat harhat kuin kaikkina muinakin päivinä vuodessa. Sinun f-hatun syyttäessä päivittäin Hallapersuja Soinin toimista Sipilän hallituksessa.
Hallapersut syntyi vasta sen jälkeen kun Soini sössi aivan kaiken Sipilän hallituksessa prsettä myymällä aivan kaikessa. Ilman että sai vastineeksi siitä mitään muuta kuin salkun itselleen ja perskärpäsilleen.
Sdp- Jukka Irmelikin nousu uuteen päivään.
Koska Jukka lähdet töihin ?
Menetkö kasiksi vai oletko jo nettitrollityössä ?
CCCP on Sdp
Lapsi, mene sinä heti kouluun ja ota oppi vastaan avoimesti ja lue läksyt, niin sinustakin voi tulla ihminen.
Joillakin on päät sekaisin. Alapäästä valuu mustaa kuraa ja yläpäässä hölskyy keltainen neste. Ja suu suoltaa persu ideologiaa …..
2015 tuli melkoinen vyöry.
Myös Orpon persuhallituksen aikana väkeä on valunut tänne enemmän kuin tarpeeksi. Koska hallituksen eturyhmät potevat kroonista halpatyövoimapulaa, hallitus rahtaa maahan lentokonelasteittain väkeä ulkomailta. 🤡
Miten näiden pikkupalkoilla töitä tekevien eläminen täällä järjestetään? Asuminen, ruoka, terveydenhuolto? Joillakin näkyy olevan lapsi mukana, joten hoito/koulu täytyy myös olla. Osallistuuko yhteiskunta Satosen tuomien hoitajien elatukseen?
2015 Sipilä imuroi mamuja maahan Soinin seuratessa sitä katseella vierestä ajan mennessä audin takapenkillä salkkua silitellen kuin klonkku sormustaan. Hallapersujen lentäessä oppositioon niiden vaatiessa hallitusta noudattamaan hall.ohjelman mamupolitiikan kirjauksia. Soinin hajottaessa puolueensa ettei menetä salkkuaan Oulun joukkoraiskaukset jne. nostaessa Hallapersut opposition ykköspuolueeksi. Minkä takia ne istuu nyt hallituksessa korjailemassa mm. Sipilän, Stubin ja SOININ jälkiä. Joka saat kiittää siitä Soinia että Hallapersut istuu hallituksessa ja siitä, että te Soinistit olette ulkona politiikasta.
Ottaisivat nuo kaksi persu ministeri muijaa ensin selvää asioista ja sitten vasta provosoikoon tilannetta. Mutta persujen tyyliin metelöidään heti kun mainitaan sana maahanmuuttajat.
Ei vaikuta kovin järkevältä.
Mutta Purran tietäen se sana on herkässä kun on kysymys maahanmuuttajista.
Sivistystäkin voi opetella jopa ministerinkin tasolla.
Sitten kun Riikka pitää köyhien puolta, ei sekään kelpaa? Kyllä te vihervassarit olette sitten outoa porukkaa.
Tuhannet suomalaiset ovat saaneet häädön kodistaan Purran politiikan seurauksena, eikä Purraa kiinnosta pätkääkään. Purran kaksinaamaisuus haisee taivaaseen asti.
Koska ja miten Purra on pitänyt huolta köyhien asioista ja pärjäämisestä?
Hänhän vihaa heitä ja nuolee rikkaita piirejä ja toivoo heiltä isoa kiitosta ja palkkiovirkaa kun poliittinen ura loppuu seuraavissa vaaleissa.
Sehän on sitten kuin Soini joka piti duunareita käsistä kiinni kun Sipilä niitä korville veteli ja työttömien käsiä kun Lindström niitä päähän potki?
Riikka vihaa "sosiaalivaltiota" ja haluaa tuhota sen yhdessä kokoomuksen kanssa.
Tosin Riikka paljasti tämän vasta 2023 eduskuntavaalien j ä l k e e n .
"seuraava hallitus, mistä ikinä se koostuukaan, joutuu tekemään vaikeaa päätöksiä. Uskoisin jopa, että [Juha] Sipilän kauden kikyt jäävät kalpenemaan näiden rinnalla."
Purra 14.09.2021
"Kansa ei jättisopeutuksista vaaleissa välttämättä kiitä. Sen sai tuta pääministeri Juha Sipilä kautensa päätyttyä."
Purra 31.12.2024
Sinimustaksi sinä ap olet kova vastustamaan sitä, että persut vastistaa sitä, että Mikkelin kaupunki potkii kantapeikkoja asunnoistaan pihalle korvaten ne mamuilla mm. SINÄ MAKSAT. 😁😁
Saamatta palkinnoksi mitään muuta kuin salkun itselleen ja perskärpäsilleen. Syyttäen hautaan asti Hallapersuja siitä, että kaikki hajosi muutamassa kuukaudessa mitä 20 vuotta rakensi oppositioräkytyksen vaihtuessa hallitusvastuuseen. Mihin herran osaaminen ei riittänyt mutta mistä syyttää hautaan asti Halla-ahoa. Joka oli meppinä Brysselissä kun Soinin kupla puhkesi kannatuksen sulaessa alta samasta syystä valtavalla nopeudella.
"Viime vuosina Soini on ollut eniten julkisuudessa haukkumassa nykyistä perussuomalaisten ykköskaartia."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011422579.html
"harvalla loikkarillakaan vanhat periaatteet heittävät 180 asteella."
Juu. Kiitetäänpä persuja, kun niin kovasti välittävät ja tiukasti kiinni pitävät hillopaaluistaan. 💩
Persujen pitäisi puuttua myös kantasuomalaisten alaikäisten ilkivaltaan ja kantasuomalaisten riehumiseen yleisillä paikoilla.Ehkä kantti ei riitä kun persuilla täytyy aina olla maahanmuuttajat hampaissa.Vai ovatko kantasuomalaiset ongelmaihmiset persujen äänestäjiä!
Paitsi että saivat sen loppumaan poliisien avustuksella mutta... Jokohan sinä persuista pihalle potkittu sinimustia fanittava rotuoppia julistava Soi nisti ap osaisit kertoa, miksi sinä kainaloiden tuulettaja kaappiaatu sodit 24/7 suoIi24 palstoilla persujen mamupolitiikan kiristyksiä vastaan vassaripropagandaa massapostaten? 😏
ps.
Sensuroi vttuileva luotsi ap jos A) meni tunteisiin ja B) sait jauhot suuhusi. Sinun poistaessa taas jokaisesta viestiketjusta kaikki viestini joissa sinun persuvainoa ylläpidon suojista häiritsen. Aloittaen perinteiset hyökkäykset viestien kirjoittajia kohtaan joiden viestit poistat vttuillen vielä perään sivupersoona-armeijasi kanssa. 😁😁
Sensuuriin riittää taas syyksi jopa se, että sana ANTIPERSU mainitaan lyhenteen AP muodossa..🤣🤣🤣🤣🤣
Sinimustaksi sinä ap olet kova poika halailemaan mamuja ja vastustamaan persujen mamupolitiikan kiristyksiä. Vuoden jokaisena päivänä aamusta iltaan jopa öisin. Sitä se teettää kun yhdistetään persupakkomielle, skitsofrenia ja suomi24 palstat.
sinimusta tai äärivassari tai jotain edellisten välillä riippuen mikä ap:n sivpersoonista on milloinkin vuorossa.
''Aloittaen perinteiset hyökkäykset viestien kirjoittajia kohtaan....''
Joku matkii sinua.
Tee historiaa vttuileva luotsi ja vastaa sinulle esitettyyn kysymykseen sen sijaan että tavoillesi uskollisena hyökkäät sen kysymyksen esittäjän kimppuun.
Laskeskelen tässä juuri, riittääkö tämän kuun jäljellä olevan eläkkeeni lääkkeisiin vai ostanko koiranmakkaraa nälkääni. Mutta ei se mitään! PerusSuomalaisten ajamat maahanmuuton tiukennukset ovat tuoneet elämääni kaivattua valoa ja iloa! Kiitos Purra! Kiitos Halla-aho! Kiitos PS! Ensi vaaleissa nähdään taas! 💕
Erään tutkijan mukaan Ruotsi ja Suomi yhdistvät yhdeksi maaksi, kun Venäjän uhka kasvaa suureksi ja jenkit jättävät Naton.
Se onkin järkevää. Suomi saa lisää väkeä, tulee kerralla monikansalliseksi valtioksi, jossa osataan hoitaa talousasiat. Ruotsalaiset päättävät ja suomalaiset ovat finne igen eli kakkosluokan väkeä.
Se on persuille oikein. Ja heidän välitön loppunsa.
Voiko parempaa tulevaisuutta Suomelle toivoa ?Ei voi.