Ahvenanmaa

Myydään Ahvenanmaa Ruotsille,sopivaan hintaan.Tokkopa kukaan panis vastaan,jotta tuloilla kaupasta saataisiin Suomen talous kuntoon.
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ruotsalaiset halua Ahvenanmaata.

1Äänestä

Voisipa näin tehdä,myydä koko Ahvenanmaa Ruotsille.

Äänestä
  • Annetaan Ahvenanmaan vaan olla kuten se on. Siellä,on sentään hieman mukavampaa porukkaa kun Suomessa . Palvelu5 on järjestetty. Niin että ihmíset pääsevät lääkäriin , puhelimiin vastaa oikea ihminen ja virastot ihmiset ovat osaavia ja reiluja , ei uskoisi et5ä kuuluu Suomeen

    Äänestä

Annetaan pois. Eihän siellä haluta edes puhua suomenkieltä, eikä suomenkielellä taida olla edes virallista asemaa siellä. MItä me Ahvenanmaalla tehdään, mua ei saa edes käymään siellä uudestaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Myydään Ahvenanmaa Ruotsille,sopivaan hintaan.Tokkopa kukaan panis vastaan,jotta tuloilla kaupasta saataisiin Suomen talous kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu