Venäjä 10 vuoden kuluttua?

Sen sijaan, että seuraisimme hitaita rintamaliikkeitä Putinin aloittamassa sodassa Ukrainan rintamalla, voisimme katsoa tulevaisuuteen.

Millaista on elämä Venäjällä 10 vuoden kuluttua?
11159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

RT News 2035: "Moskovasta ilmoitetaan, että kaalisopasta on loppunut kaali, mutta koettakaa kestää."

Äänestä
  • Ukraina on lahjoittanut Venäjälle yli 120 000 neliökilometriä uutta kaalimaata, niin ettei kaalin loppumisesta ei ole pelkoa.

    Äänestä

Putleri tapetaan 2v sisällä.

Äänestä
  • Aina sieltä mies Putin tilalle löytyy.

    Äänestä

Talous kukoistaa ja Venäläiset voivat hyvin.

Äänestä
  • Haha. Huumori piristää päivää.

    Äänestä

RT News 2035: "Venäläiset tiedemiehet ovat juuri onnistuneet kehittämään russkijmir-ihmisen, joka tulee toimeen juomalla maaöljyä."

Äänestä

RT News 2035:

俄罗斯是卷心菜大国。

Äänestä

Tosi helppoa ainakin parantaa nykyisestä.

Äänestä

2035:

Venäjän talous kukoistaa.
Länsimaat jonottavat kilvan ostamaan venäläistä kaasua ja öljyä. Venäjän valtio kylpee rahassa.
Venäläiset matkustavat vapaasti turisteina maailman nähytävyyskohteissa, joissa heidät tunnetaan rikkaina ja runsaasti rahaa käyttävinä.
Venäjä on tunnettu korkeasta teknologiastaan ja kaikki maailman nuoret haluavat Venäjälle opiskelemaan. Venäjänkieli on korvannut englannin maailmankielenä.
Suomalainen juusto käy taas Venäjällä kaupaksi. Venäjä itse valmistaa parempaa, mutta säälistä suomalaisia kohtaan venäläiset ostavat sitä yhä.
Maailman yliopistot ovat täynnä venäläisiä opiskelijoita.

Keisarikunnan Oikeudenmukaisten Rajojen Palautussodan (2022-2025) muistomerkit kiiltävät uutuuttaan kaupunkien keskusaukoilla, ja ulkomaiset turistit jonottavat viemään niille kukkia.

Pyhä Vladimir Leningradilainen on saanut Nobelin rauhanpalkinnon ja Moskovan patriarkaatti on julistanut hänet pyhäksi jo eläessään. Kirkoissa sytytetään kynttilöitä hänen ikoniensa edessä.

Äänestä
  • Huumorina tosi hyvää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen sijaan, että seuraisimme hitaita rintamaliikkeitä Putinin aloittamassa sodassa Ukrainan rintamalla, voisimme katsoa tulevaisuuteen.

Millaista on elämä Venäjällä 10 vuoden kuluttua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu