Hankkiako hieno CCCP-paita?

Venäjän Lavrov saapui Alaskaan rennosti CCCP-paidassa. Noita saisi halvalla netistä. On hieno ja tavallaan sellainen oman tien kulkijan paita. Uskaltaisiko tuollaista käyttää täällä Helsingin seudulla ulkona?
9144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Suomessa politiikkauutisissa keskitytään olennaiseen eli vaatteisiin.
Sannan nahkatakki ja repaleshortsit on hänen kohdallaan aiheellista huomioida, muuta kun ei ole juuri esittää.
Lavrov edustaa täysin eri sarjan poliitikkoa mutta hieno veto ja näyte hänen huumoristaan oli tuo IL:n uutisessa mainittu CCCP "aluspaita" joka yleensä tunnetaan svetarina.

Äänestä

Russakoilta hupenee kassa Putlerin sotaan Ukrainan aroille, joten ulkoministerillekään ei löydy garderobista enää muuta päälle puettavaa kuin koinsyömä neuvosto-svetari.
Venäjä on kehitysmaa.

Äänestä

Neuklulaiset neuvottelemassa. Vetoavat vemäjäläiset myöhemmin ettei me oltu Alaskassa vaan neuvostoliitto.

Äänestä

Pitäisi olla EU-CCCP paita..

Äänestä

CCCP paita on hieno. Itsekin pidän sellaista eikä ole taatusti Kiinassa tehty kuten Trumpin Make America great again lippis.

CCCP sananakin tuo kauniita edistyksellisiä muistoja Suomen ja Neuvostoliiton työväenluokan välisestä kanssakäymisestä, missa neuvostoliittolaiset toverillisesti ohjasivat ja rahoittivat Vasemmistoliiton edeltäjää ja SDP:n edistyksellistä siipeä (DDR:n kautta).

Tänä päivänä pitäisi saada Suomen ja Palestiinan lipun sekä sateenkaarilipun rinnalle CCCP:n punalippu työkaluineen kaikkien virallisten julkisten rakennusten lippitankoihin.

Äänestä

Alaskan saisi halvalla 50 000 tollarilla.

Äänestä

Mistä saa Taco-lippiksiä?

Äänestä

Ostan tuollaisen. Hyvä näpäyttää naapuritalossa asuvia ukroja. Inhoan heitä, heidän metelöintiään ja autoralliaan. Veronmaksajien piikkiin elävät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän Lavrov saapui Alaskaan rennosti CCCP-paidassa. Noita saisi halvalla netistä. On hieno ja tavallaan sellainen oman tien kulkijan paita. Uskaltaisiko tuollaista käyttää täällä Helsingin seudulla ulkona?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu