Myönnän kyllä Venäjän mahdin

Anonyymi-ap

Etenkin liittolaisineen. Mutta en voi enää sietää venäläisiä kuten en venäläistaustaisia ukrainalaisiakaan, tai kaksoiskansalaisia. Tämän porukan päätä kun kääntää aina suotuisa tuuli sinne missä Venäjän voitto ja menestys häämöttää. Silloinhan kaksoiskansalaisuus on hyvä valttikortti. Mokomat , noinkin iso kansa, olisi kyllä pystyneet vaikuttamaan Putinin diktatuuriin ja sotaan jos halua olisi ollut.

https://yle.fi/a/74-20177027

13

312

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän meillä ole oma karvas kokemus sota-ajoista Venäjän kanssa.

      • Anonyymi

        Mennenin tuoksuinen pusu partasuulta on todellinen karvaskokemus.


    • Anonyymi

      Onko toisaalta Euroopan kansoista ollut vaikuttamaan väestönvaihtoon, joita EU-maiden hallituksen ajavat? Suomessakin on kaikki maahanmuuttoennätykset lyöyty nimenomaan "isänmaallisten" persujen ollessa hallituksessa.

      Sinänsä "Venäjän isänmaallinen" Putin tapattaa Ukrainassa venäläisiä ja ukrainalaisia tuhatmäärin ja korvaa väestövajetta keskiaasialaisilla maahanmuuttajilla minkä ehtii. Sama agenda kaikkialla. Ja eurooppalaisista ei ole sitä estämään, ei venäläisistä sen enempää kuin europelleistäkään. Pahin on Ukrainan osa, joka tuhotaan jotta luonnonvarat saataisiin ylikansallisten korporaatioiden haltuun ja joka tyhjennetään uutta väestöä varten.

    • Anonyymi

      Miten tämä kaikki liittyy ruskeaan taloon eli isänmaallisuuteen?

      • Anonyymi

        Voi voi, kohtahan se nähdään.
        Isänmaallisuus tarkoittaa aina ensisijaisesti Suomen ja suomalaisten etua. Mutta nyt on käymässä toisin. Ainoa puoluekin, joka epätoivoisesti ja korkeaprofiilisesti ajaa isänmaan etua eli Perussuomalaiset peitotaan hiljaiseksi koko ajan. Kokoomuksella on kova kiire korvata kallis työvoima haittamaahanmuuton alenevilla palkoilla ja eduilla. Kas, Kokoomuksen rakastama ostovoima siitä sitten virkistyy. Näinhän ei käytännössä tapahdu. Vaan kaikki fattan menot räjähdysmäisesti lisääntyy.
        Hyvästi hyvinvointiyhteiskunta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi voi, kohtahan se nähdään.
        Isänmaallisuus tarkoittaa aina ensisijaisesti Suomen ja suomalaisten etua. Mutta nyt on käymässä toisin. Ainoa puoluekin, joka epätoivoisesti ja korkeaprofiilisesti ajaa isänmaan etua eli Perussuomalaiset peitotaan hiljaiseksi koko ajan. Kokoomuksella on kova kiire korvata kallis työvoima haittamaahanmuuton alenevilla palkoilla ja eduilla. Kas, Kokoomuksen rakastama ostovoima siitä sitten virkistyy. Näinhän ei käytännössä tapahdu. Vaan kaikki fattan menot räjähdysmäisesti lisääntyy.
        Hyvästi hyvinvointiyhteiskunta.

        Miten TÄMÄ liittyy ruskeaan taloon?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten TÄMÄ liittyy ruskeaan taloon?

        Miten kysymyksesi liittyy Isänmaallisuus- otsikon alle ?


    • Anonyymi

      Mikähän se semmonen Ruskea Talo oikein on.
      Aito isänmaallisuus kun tulee veressä , lihassa ja selkärangassa. Miksi muuten noi musut ei joudu armeijaan ?

      • Anonyymi

        Turun Ruskeassa Talossa isänmaallisuus ylipäätään tulee. Suolessa ja sotkuisesti.


    • Anonyymi

      Venäläisistä henkilöinä minulla on vain myönteisiä kokemuksia.
      Kerrostalomme keittiön seinänaapureina oli alkuun suomalais-venäläinen perhe ja pian heidän jälkeensä venäläinen 20:n pinnassa oleva nuorukainen joka oli raksalla töissä ja opiskeli alaa ammattikorkeakoulussa. Ei mitään hämminkiä.
      Viimeiset kymmenisen vuotta siinä on asunut apteekissa työskennellyt venäläinen nainen. Harmiton, ystävällinen, kertakaikkiaan hyvä naapuri.
      Venäjän valtion politiikka on eri asia ja yksilöiden vaikutusmahdollisuudet olemattomat.
      Harrastukseni piirissä tapaamani venäläiset ja venakot ovat peruskohteilaita ihmisiä.

      • Anonyymi

        Ps. Olen kuin trumpin suomalainen miniversio. Suomi ja suomalaiset ensin!!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      15
      2121
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1445
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1419
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1255
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1251
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      387
      1096
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1037
    8. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      1036
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1026
    10. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      1011
    Aihe