On kaksi eriasiaa mitä media uskoo ja miten asiat on

Anonyymi-ap

Siinä kuka tahansa kyllästyy kun media pauhaa ympärillä. Media glopaalisti pyri tuhoamaan ilmeisesti erityisesti euroopan unionin median toiveesta Alaskan keskustelut? Media tyrkytti olemassa oloaan, toivat näkyväksi pienten joukkojen kapinahenkeä / teatteria. Ilmeisesti myös Alaskassa median yllytykset johtivat turhautumiseen kun keskusteluiden piti sujua ilman ulkopuolisia?
Siis ammattitaitoisesti media "terrorisoi" keskustelun alkua, miksi media saa samantasoista valtaa vaikka eivät ole vaaleissa valittuja edustamaan mitään. Käläti, käläti.

2

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olihan se varsinaista teatteria, joissa molemmat osapuolet tiesivät roolinsa. En usko että kukaan yllättyi, ettei mitään saatu aikaan. Ukrainan olisi paras luovuttaa osa miehitetyistä alueista kuten teki Suomikin aikanaan. Suurvallan kanssa sota loppuu aina isomman voittoon ja vielä tätäkin pahempi tulos voi olla vastassa. Joskus on viisautta vetäytyä ja sopia, vaikka tulos ei ole hyvä. Valtion johtajat vaihtuvat väistämättä aikanaan ja myös aika ja asenteet.
      Ihminen on kuitenkin tärkein elävänä aina.

      • Anonyymi

        Tai Suomikin voisi alkaa vaatimaan luovutetut alueet takaisin Venäjältä. Stubb, hopi hopi hommiin, kun esittää kovaa maailman johtajaa. Rautaa vaan rajoille


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      108
      5531
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4805
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4762
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2189
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      116
      2030
    6. 106
      1780
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1567
    8. 371
      1308
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1141
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      212
      1097
    Aihe