Nyt se sitten sinetöitiin. Putin sai luvan valloittaa Ukraina kokonaisuudessaan. Zelenskyj voi vielä maanantaina antaa antautumis-ilmoituksen ennen suurhyökkäystä. Venäjältä vyöryy 50000 pohjoiskorealaista ja 40000 kiinalaista sotilasta. Niiden tehtävä on valloittaa Ukraina viikossa. Venäjä pudottaa 4000 laskuvarjosotilaita strategisiin paikkoihin ja asia on selvä, Kiova sortuu 10 päivässä. Etkö usko, tässä alkumaustetta: https://yle.fi/a/74-20177026
Ukraina KAATUU elokuun loppuun mennessä
Anonyymi-ap
392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei nyt sentään niin pian. Mutta kyllä se siltä näyttää ellei Venäjä romahda että Ukrainan päivät on luetut muutaman vuoden sisällä.
Juu ryssän toiveita ja propagandaa. Ukraina on ollut droonien kehittelyssä koko ajan edellä ja geranit ovat pian mennyttä.
Ukrainan olisi sovittava vielä kun on jotain mistä sopia.