antikristus

Ihan turha odottaa erillistä antikristusta, joka nousisi jonnekin fyysiseen temppeliin ja julistaisi olevansa jumala? Sitä ei tule.
Perusasia pitää ymmärtää. Tämä yhteiskunta, johon me synnytään on kulttien kultti ja sitä hallitsee tämän maailman ruhtinas.

https://youtu.be/laN408g6nuA?t=1369
12206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Yhteiskunnat ovat kaikki syntyneet sattumalta. Samoin kaikki ihmiset. Ja olemme sattuman johdattamalla tuuliajolla jota Jumala silloin tällöin säätelee.

Kukaan ei synny maailmaan puhtaista ja synnittömistä vanhemmista. Syntymä käy mahdolliseksi vain jos esi-isät suorittaa tarpeeksi syntiä ja rikoksia lakeja vastaan.

Pahuus on käsite jonka merkitys on ihmisten itsensä keksimää. Moraalinen hyvyys käsitys alkoi Heenokista joka loi kieltäymysten ja deprivaation kultin keinoksi vaikuttaa Jumalaan että maailmanloppua ei tulisi.

Nooa keksi paremman keinon. Hän uhrasi eläimiä Jumalalle. Tähän Jumala katsoi suopeasti.
Antikristukset ovat näiden kahden eri keinon kanssa vaikeuksissa. Deprivaatio vai uhraukset.

Äänestä
  • Kukaan ei synny maailmaan puhtaista ja synnittömistä vanhemmista.

    Mutta syntyjä on uusi tai tuleva sielu. Ihminen on se rotta joka tuomitsee.
    Kaikella on uusi alku,heilläkin joilla on korjattavaa,että voi jatkaa.

    Äänestä

Paavihan on jo julistanut olevansa Kristuksen sijainen maan päällä ja läpi meni.

Äänestä
  • Paavihan on jo julistanut olevansa Kristuksen sijainen maan päällä ja läpi meni.

    Roskis koko pää pedo !
    Kun tiedätte mitä pedofilaa on tää .

    Äänestä

Vai odotat antikristusta !!!!!!!!!!!!!!!!! Tiedän, monet odottavat myös. Todella surkeaa. Minä odotan Jeesusta Kristusta.

Äänestä
  • "Minä odotan Jeesusta Kristusta."

    Milloin se mahtaa syntyä?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    "Minä odotan Jeesusta Kristusta."

    Milloin se mahtaa syntyä?

    ”Ja samoinkuin ihmisille on määrätty, että heidän kerran on kuoleminen, mutta senjälkeen tulee tuomio, samoin Kristuskin, kerran uhrattuna ottaakseen pois monien synnit, on toistamiseen ilman syntiä ilmestyvä pelastukseksi niille, jotka häntä odottavat.”
    ‭‭Heprealaiskirje‬ ‭9‬:‭27‬-‭28‬ ‭FB38‬‬

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    "Minä odotan Jeesusta Kristusta."

    Milloin se mahtaa syntyä?

    "Minä odotan Jeesusta Kristusta."

    Milloin se mahtaa syntyä?

    Sin..panssi..jo 2025v sitten..

    Äänestä

Parhami julisti olevansa Jumala kun perusti helluntailiikkeen.

Äänestä
  • Älä valehtele

    Äänestä

En sanoisi noinkaan. Se fyysinen on rakentamista vaille valmis. Rakennussuunnitelma on. Pohjapiirustus. Kivet hakattu. Rakennusmiehet ja työvälineet valittu. Pyhä papisto valittu ja koulutettu, myös ylipappi ensi kertaa 2000 vuoteen. Temppelin ja papiston kankaat on kudottu, temppelin kultaesineet ja huonekalut valmistettu. Alttari rakennettu, uhrieläimet myös. Liiton arkun kopio odottamassa. Kaduille kiinnitetty liikennemerkkejä, jotka ohjaavat temppelin luo - vaikka temppeliä ei vielä ole. Muutaman vuoden sisään on.

Äänestä
  • Jumala ei koskaan hyväksy eikä astu mahdolliseen uuteen fyysiseen temppeliin. Taivasten valkunnassa kuljetaan eteenpäin: kirkkaudesta kirkkauteen. Paluu vanhaa ei ole astumista kirkkaudesta kirkkauteen!
    Sana ilmoittaa Mooseksen laista:
    Sillä se, millä ennen oli kirkkaus, on tämän rinnalla kirkkautta vailla, tämän ylenpalttisen kirkkauden tähden. Kadotustuomion virka, Mooseksen laki on ilman kirkkautta, sillä Elämän Hengen laki loistaa ylenpalttista kirkkautta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan turha odottaa erillistä antikristusta, joka nousisi jonnekin fyysiseen temppeliin ja julistaisi olevansa jumala? Sitä ei tule.
Perusasia pitää ymmärtää. Tämä yhteiskunta, johon me synnytään on kulttien kultti ja sitä hallitsee tämän maailman ruhtinas.

https://youtu.be/laN408g6nuA?t=1369

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu