Joonas Trask, Teemu Pulkkinen etc ovat ummehtuneita tuulahduksia

Anonyymi-ap

Miksi ihmeessä Espoo tai Vantaa palkkaavat surkeita ratkaisuja elämässään tehneitä pelaajia, kun pitäisi rakentaa tulevaisuuteen suuntautuvaa modernia jääkiekon menestysjoukkuetta?

Rask tai Pulkkinen eivät ole mitään Connor McDavidejä, vaan yhtä hyviä nuoria pelaajia olisi ollut seuroihin tarjolla. Miksi ihmeessä nämä talousvaikeuksienkin kanssa kamppailevat seurat palkkaavat näitä huonomaineisia dinosauruksia?

On vaikea jollei mahdotonta kuvitella, että joku Vantaan tai Espoon sponsoreista olisi ihastuksissaan Pulkkisen tai Raskin palkkaamisesta. Entä muut pelaajat? Kuinka moni haluaa joukkuekaveriksi idiootin ”Elviksen”, josta vielä hölmömmät seurajohtajat ovat innoissaaan?
Entä fanit? Pidättekö heitä vain kaljaalitkivinä imbesilleinä, joillw moraalisilla arvoilla ei ole mitään väliä?

Espoon ja Vantaan menestystä on turha odottaa niin kauan, kun johtoportaassa on Pulkkisia tai Raskeja palkkaavia hölmöläisiä.

Vai ootko eri mieltä?

1

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En oo…

      In Norwegian, "rask" can also be used as a noun meaning junk or garbage.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      186
      6221
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4713
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      56
      4467
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      67
      4296
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2215
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1672
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1604
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      54
      1528
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1338
    Aihe