Suositteletko nykynuorelle homoseksuaalista elämäntapaa?
Homoseksuaalinen elämäntapa
Anonyymi-ap
4352182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 71 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 435
Vanhimmat
Eiköhän elämäntapa tule luonnostaan niille, jotka ovat homoja. Se ei ole suositteluista kiinni.
YLE ja Hesari markkinoivat homoseksuaalista elämäntapaa
Oletko harkinnut homoseksuaalista elämäntapaa "markkinoinnin" takia?
En minä. Ajattelen nuoria!
Mies saa rakastaa miestä. hetero
YLEHESARI rikolliset 2025.
Ensimmäinen kirje korinttilaisille luku 6. (1.Kor. 6)
1. Kuinka rohkenee kukaan teistä, jolla on riita-asia toisen kanssa, käydä oikeutta vääräin edessä? Miksei pyhien edessä?
2. Vai ettekö tiedä, että pyhät tulevat maailman tuomitsemaan? Ja jos te tuomitsette maailman, niin ettekö kelpaa ratkaisemaan aivan vähäpätöisiä asioita?
3. Ettekö tiedä, että me tulemme tuomitsemaan enkeleitä, emmekö sitten maallisia asioita?
4. Jos teillä siis on maallisia asioita ratkaistavina, nekö te asetatte tuomareiksi, jotka ovat halveksittuja seurakunnassa?
5. Teidän häpeäksenne minä tämän sanon. Eikö teidän joukossanne sitten ole yhtäkään viisasta, joka voisi ratkaista veljien välin?
6. Vaan veli käy oikeutta veljen kanssa, vieläpä uskottomain edessä!
7. Teille on jo yleensä vaurioksi, että käräjöitte keskenänne. Miksi ette ennemmin salli tehdä vääryyttä itsellenne? Miksi ette ennemmin anna riistää omaanne?
8. Sen sijaan te itse teette vääryyttä ja riistätte toisen omaa, vieläpä veljien.
9. Vai ettekö tiedä, etteivät väärät saa periä Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät huorintekijät, ei epäjumalanpalvelijat, ei avionrikkojat, ei hekumoitsijat eikä miehimykset,
10. eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit, ei pilkkaajat eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa.
11. Ja tuommoisia te olitte, jotkut teistä; mutta te olette vastaanottaneet peson, te olette pyhitetyt, te olette vanhurskautetut meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen nimessä ja meidän Jumalamme Hengessä.
12. Kaikki on minulle luvallista, mutta ei kaikki ole hyödyksi; kaikki on minulle luvallista, mutta minä en saa antaa minkään itseäni vallita.
13. Ruoka on vatsaa varten ja vatsa ruokaa varten; ja Jumala on tekevä lopun niin toisesta kuin toisestakin. Mutta ruumis ei ole haureutta varten, vaan Herraa varten, ja Herra ruumista varten;
14. ja Jumala, joka herätti kuolleista Herran, on herättävä meidätkin voimallansa.
15. Ettekö tiedä, että teidän ruumiinne ovat Kristuksen jäseniä? Ottaisinko siis Kristuksen jäsenet ja tekisin ne porton jäseniksi? Pois se!
16. Vai ettekö tiedä, että joka yhtyy porttoon, tulee yhdeksi ruumiiksi hänen kanssaan? Onhan sanottu: "Ne kaksi tulevat yhdeksi lihaksi".
17. Mutta joka yhtyy Herraan, on yksi henki hänen kanssaan.
18. Paetkaa haureutta. Kaikki muu synti, mitä ikinä ihminen tekee, on ruumiin ulkopuolella; mutta haureuden harjoittaja tekee syntiä omaa ruumistansa vastaan.
19. Vai ettekö tiedä, että teidän ruumiinne on Pyhän Hengen temppeli, joka Henki teissä on ja jonka te olette saaneet Jumalalta, ja ettette ole itsenne omat?
20. Sillä te olette kalliisti ostetut. Kirkastakaa siis Jumala ruumiissanne.
No tarkennatko hieman muutamalla linkillä??
Tuossa Raamatun kohdassa viitataan tutkijoiden mukaan kaikenlaiseen(!) seksuaaliseen IRSTAILUUN
- ei tietenkään synnynnäinen homoseksualismi siihen kuulu, että höh!
Hieno👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
Pysy kaukana nuorista hihhuli friikki! Kaikki te jeesustelijat olette jotain pahimman laatuisia salapervoja
persu-Tynkkynen mestattaisiin Venäjällä? Siellä kansaa suojellaan tuollaisilta asioilta?
8. Sen sijaan te itse teette vääryyttä ja riistätte toisen omaa, vieläpä veljien.
9. Vai ettekö tiedä, etteivät väärät saa periä Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät huorintekijät, ei epäjumalanpalvelijat, ei avionrikkojat, ei hekumoitsijat eikä miehimykset,
10. eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit, ei pilkkaajat eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa.
11. Ja tuommoisia te olitte, jotkut teistä; mutta te olette vastaanottaneet peson, te olette pyhitetyt, te olette vanhurskautetut meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen nimessä ja meidän Jumalamme Hengessä.
Me kristityt noudatamme Raamatun oppeja
Nuoretkin voivat olla homoja. Ei se mistään markkinoinnista ole kiinni.
Eikö homokin voi olla kristitty. Kyllä minäkin tunnen monta paskiaista heteroa ja monta todella hyvää ihmistä, homoa. Ei heterous tai homous miestä tai naista tee.
Nuorten päät sekoitetaan Seta paskalla
"16. Vai ettekö tiedä, että joka yhtyy porttoon, tulee yhdeksi ruumiiksi hänen kanssaan? Onhan sanottu: "Ne kaksi tulevat yhdeksi lihaksi".
17. Mutta joka yhtyy Herraan, on yksi henki hänen kanssaan."
Nyt kuullostaa homolta. Siis fantasioitko seksistä Herran kanssa?
Aivan.
Höpöhöpö
Mee nukkumaan höpöttämästä.
Ei kuulukaan.
Todella!
Mitä suojelua ihmisten tappaminen on.
Johan pomppasi!
Näin on.luonnekysymys.
Voi pupu homoja on ollut aina piiperoinen. Taisi liimata läheltä ?
Seta pitäis kieltää
Mitä oppeja siinä muka on?
Sä voit heittää kirjeesi saunan pesään ja muuttaa ite tunkiolle.
Ei saa. Siitä pitää seurata rangaistus
Nuoret ovat herkkiä propagandalle
Älä sitten levitä propagandaa.
En minä sitä levitä vaan Seta YLE ja hesari
YLE ja Hesari pitäis lakkauttaa
Uskonto ei liity mitenkään aloittajan aiheeseen. Sinulle on muut foorumit harhaoppisi tyrkyttämiseen!
STUBB on eskarissa sotimassa-
eskari = esikoulu
Molemmat pitäis lakkauttaa
Sinut pitäisi lakkauttaa.
Pyhää sanaa 👍
Ja mitenkä ajattelet??
Haista home.
Yhyy yhyy. Mites muut kanavat ? Joka kanavan ohjelmissa homoja pikku piiperoinen.
Totta. Homous kiinnostaa ns uskovaisia.
Hirveää.
Niinpä niin. Ja paskat noudatatte.
Taitaa fantasioida.
Ei ainakaan kristillistä.
Homoja on aina ollut ja tulee olemaan.
Juuri näin. Kyse ei ole elämäntavasta vaan luontaisesta taipumuksesta. Koska olen hetero, ei mikään "suosittelu" minuun vaikuta. Jos se vaikuttaa sinuun, olet kaappihomo.
Viha.
Ei pidä vanha juntti.
Voi sua persukka.olet säälittävä.
No yritä. Hahhahhaa.
Aivan. Aina joku hihhuli tulee palstalle.
Samaa mieltä. Mieluummin tänään.
Paskaa !
Upeaa julistusta!
Kyllä ne vielä lopetetaan
Sinut pitäis ampua
Puhdasta Herran sanaa!
Hyvää julistusta
Kyllähän seta ja sateenkaaripunikkivihreät tätä suosittelevat. 'Homostelu on upeeta!'
Elämme pimeitä aikoja
Mitä tapahtui sille köyhälle pelaajalle, homo ystävä tappo.
Se on valittu elämäntapa
Ja luulette muuttavanne ihmisen seksuaalisen suuntauksen aivopesulla.
Henkistä pimeyttä on vielä kaikkialla. Ne pyrkivät taistelemaan sitä vastaan.
Raamattu on aikansa ajankuva. Kuka uskoo Jumalaan, joka ilmestyy pilvistä suurella pauhulla, eikä uskalla näyttäytyä ihmisille? Minkä merkkisiä kovaäänisiä silloin käytettiin? Miksi maailma on täynnä erilaisia jumalia? Niitä on aivan liikaa, jos uskoo vain yhteen. Loput voivat olla enkeleitä. Maapallo on kuitenkin vain mitätön siru kaikkeudessa.
Jos yrittää olla hetero, tekee syntiä omaa ruumistansa vastaan.
Juuri noin. Hetero ei tykkää kuvitella olevansa homo tai lesbo, tai paremmin sanottua se ei vaan kiinnosta. Enempää kuin homojen syyttelykään. Se on sairasta. Aivopesua. Sellaista, mitä venäjällä tehdään. Luojan luomia me kaikki olemme. Entä ateistit? Heitä on paljon enemmän. Eiköhän se asia ole "korkeemman kädessä" ja meidän pitäisi vain elää sovussa toistemme kanssa ketään vahingoittamatta.
Totta. Ennen rankaistiin homoudesta ja yritettiin muka sähköshokkihoidoilla muuttaa homoja heteroiksi. Nykyään ihmiset saa olla homoja, lesboja, muunsukupuolisia, voivat vaihtaa sukupuoltaan, ei ahdeta ihmisiä tiettyyn muottiin. Kuinka paljon vanhuksiakin tulla kaapeista, kun aika muuttui ja homoihin ei suhtauduttu enää kielteisesti.
Kysy persuilta
Kansan on noustava vastustamaan setaa ja pridea
Se on jokaisen oma valinta. Minullakin on homo kaveri ja hän on aivan ihana poika.
Onko hiv onko hepatiitti
onko afrikasta ja oletko persujen johtoryhmässä?
LOL. 😂
Taidat itsekin olla homosexuelli
Typerys .
Hyvin vastattu persu öyhöille.
Itsekin tavannut mahtavia henkilöitä, jotka oli lesboja ja homoja ja muunsukupuolisia. Muutamat pelkäsi miten muut suhtautuu heihin ja kun huomasivat ettei kukaan vieroksunut, he olivat vapautuneen oloisia.
Suosittelen että tekevät kuten itse parhaaksi näkevät.
Hihhulille ei tuo käy. Hihhulit haluaa groomata nuoret
Jeesus kutsuu sinutkin luokseen
Jeesus ei inahdakaan, vaikka kuinka rukoilisit.
Sulta ei kysytty
Sinua ei ole vielä koskettanut Pyhä henki
Sinä olet ateisti kommunisti
Mee mäkeen.
Mihin se sua kosketti ?
Voi kun persua lapsettaa. Onko tynkky ja vigeliuskin kommunisteja ?
Pelle 🤡
Homous ei ole valinta ja jos olisi kuka sitä haluaisi valita kun tutkimusten mukaan ovat sairaampia johtuen yhteiskunnan syrjinnästä ja myös keskimäärin pienituloisempia(koska kummasti vaikkapa syrjinnän takia masennus ei tee hyvää työkyvylle).
Homoilu on elämäntapa
Ei homoja syrjitä Suomessa
Mistä syrjinnästä?
Kyllä syrjintää on. Jopa joissakin työpaikoissa voi pomo olla homofoobikko, jos on vanhempaa ikäpolvea.
Vasemmisto ja media näyttää suosivan.
Näkyy anaalijutyissaan.
Naiset ajaa homoasiaa.
Mitä nyt persujen meppi on homoseksuaali joka makaa mustan miehen kanssa. Perussuomalaiset, Suomen virallinen sateenkaaripuolue.
Persut on vähiten homoin puolue
Persut veivät kaksi homoparia kättelemään presidenttiä Linnan juhliin ja sitten väittävät olevansa muka vähiten homoin puolue.
Persujen sanoilla ja teoilla ei ole mitään tekemistä keskenään.
Mediassa noita tyrkytetään.
Siis mitä homoasiaa ajavat? Ihmisoikeuksia homoille, eivät homoksi ryhtymistä, tunteeko joku sellaisen huvikseen vaihtaneen? Kaappihomot vain salaavat yhteiskunnan painosta homoutensa ja sitten kuvitellaan jonkun kääntyneen?
Naiset eivät tykkää "ihan pimeistä" miehistä. Eli lopeta tuollaiset puheet. Kuulostat ihan natsilta.
Sama kuin sen armeijan suhteen. Persuissa on eniten sivareita.
No kyllä ihminen on mikä on ihan poliittisesta, yhteiskunnallisesta näkemyksestään tai asemastaan huolimatta. Kuinka tyhmä ihminen voikaan olla. NO, tyhmyydelle ei jumalakaan voi mitään eikä näköjään sillekään, syntyykö ihminen heteroksi vai homoksi. HOmokin on kristitty.
"Persut on vähiten homoin puolue"
Kaikki persujen mepit on homoja ja lisää löytyy ns. "kansanedustajista".
Ja Vigelius.
Ihan samalla viivalla kuin muutkin.
Ei koskaan.
Niin juuri.
Totta sekin.
Aivan samanarvoinen kuin muut.
Juu.ja edustajissa 3 salahomoa.
Naiset ja feministimiehet
Ei neuvostoliitossakaan kovin hyvin hinttejä kohdelleet
Oikeisto homot hyväksytään
Hohhoi. Kysyitkö Sebulta ?
Ei sitä aja kukaan. Se on vaan.
Eipä ole tutkittu.
Noin se juuri on.
Heitä on valtavasti jotka on kaapissa vielä.
Ja spurguja.
Ja yhtä hyvä kuin muutkin.
Totta.
Näin on.
Sitäkö haluat.
Naisten äänioikeus oli virhe
En suosi.
Älä valehtele. Taidat olla vähintään bi-seksuaali
Sinä varmaan pisuaari.
Naiset ei ole koskaan homoja!siis oikeat naiset! Ja muuten,jättäkää homot rauhaan,niin pääsette itsekkin!
H ö l m ö! Mikään s***i ei kuulu alaikäisille.
Ennemmin suositellaan nuorisolle porkkanaa peppuun, se on terveen nuoren merkki.
Nykymeno hirvittää
Ei se sitä kautta paranna terveyttä
Jos joku nuori on muuten niin ärsyttävä, että sille haluaisi oikein pahaa elämänkohtaloa, ja sen tappamisellekin on kaksi vasta-aihetta: Ensinnäkin ei huvittaisi lähteä istumaan, ja toiseksi kuoleminen olisi aivan liian mieto ja nopea kohtalo...
Niin sitten sille voisi, ystävällistä ja kannustavaa esittäen, vaivihkaa ujuttaa päähän ajatus että sen kannattaisi elää homoseksuaalina.
Ai että mikä katharsis.
Sano sille nuorelle että elää kuten sinä niin sillee siitä tulee onneton. Niin kuin sinä.
Ja sinua pitäisi heittää kermakakulla naamaan koska olet pelle
Nam. Hyvää.
Ei homoksi aleta muiden suosituksista.
Se johtuu kemikaaleista, joita äiti käyttänyt. Ne on hormoonihäiritsijöitä, jolloin lapselle tulee kehityshäiriö.
Lue hormoonihöiritsijöistä, opit.
Nykyään käytetään paljon hajusteita, kemikaaleja jokapaikassa, vaatteissa, pyykeissä, ruuassa jäämiä, muiviastuoissa, huoneksluiss jne jne
Homous ei ole hormonien tai niitä häiritsevien kemikaalien aiheuttamaa.
Olen aina epäillyt ehkäisypillerien vaikutusta, naisella kun on on ne munasolut pienestä asti mukana. Saavat 25 v estrogeenia ja progesterolia tai jotain...
Uskonnollisuus johtuu siitä kun ei ole kunnolla saanut happea napanuoran kautta sikiövaiheessa niin aivot ovat vinossa
Päivän hulluin kirjoitus. Mitäs äidit käytti satoja vuosia sitten ? Mäntysuopaa.
Ei tietenkään.
Ai jo satoja vuosia sitten
Historia on täynnä homoseksuaalisuus. Naisia ja miehiä.
Kyllä on uusimpien tutkimusten mukaan
Missäs ne kemikaalit oli 1000 tai 2000 vuotta sitten hullu?
Ei tietenkään. Jo muinaisista ajoilta löytyy kuvia miesten välisestä seksistä.
Hohhoh.
Hyvä !
Hullu on seonnut lopullisesti.
Ja saoja vuosia sitten eläneitä tunnettuja homoja tiedetään em taiteilijoita ,säveltäjiä ym.
Homous ei ole mikään valintakysymys. Hetero ei voi valita homoutta, vaan pysyy heterona. Vasenkätisyys ei ole mikään valintakysymys, eikä oikeakätinen voi valita vasenkätisyyttä.
Jokaiselle nuorelle suosittelen olemaan oma itsensä.
Juuri niin. Säilyy mielenterveys.
Paras neuvo !
Itse homoseksuaali nyt täällä. (JUU hui kamalaa!) Tiedoksi teille että kellekkään ei suositella homoseksuaalisuutta. Homoseksuaalisuus ei ole valinta. Joko olet homo tai sitten et. Sitä ei voi valita eikä suositella. Sen voi toki kieltää itseltään ja teeskennellä että ei muka tunne vetoa omaan sukupuoleen, mutta se on onnetonta elämää.
Kenelle teistä on jotenkin pois että olen se niin pelätty homoseksuaali?? Miksi te elätte pelossa tuon asian takia? Ja jos se nyt jotenkin teitä vielä enemmän pelottaa niin olen nainen. :D
öiritsijät, kemiköiritsijät, kemikaalit ymoärisaalit ymoäris
Todennäköisesti olet. Ilmeisesti naisissa on selvästikin enemmän (myös) omasta sukupuolestaan kiinnostuneita kuin miehissä.
Siinä tuli ensimmäinen tohtoriopiskelijakin keskusteluun.
Ei pelota minua. Ole reilusti se joka olet.
Älä ota enää.
Naisissa enemmän bi seksuaalisuutta
Yksinkertaise hölmöt vain pelkää.
Pistä pullonkorkki kiinni.
Äläs muuta sano!
Olen reilusti homoseksuaalisuutta vastaan.
T. Kristitty konservatiivi
Hormoonihöiritsijät, kemikaalit ymoäristössämme, ruuassamme. Eivät ole meille hyväksi.
https://www.ttl.fi/teemat/tyoturvallisuus/altistuminen-tyoympariston-haittatekijoille/kemiallisten-tekijoiden-hallinta-tyopaikalla/lisaantymisterveydelle-vaaraa-aiheuttavat-aineet
Eimovät ole möiritsijät, kemiköiritsijät, kemikaalit ymoäriEivät ole msaalit ymoäris
🔥 Boom! Kommenttisi on nyt homoseksuaalinen
Ei ole suositeltavaa, tilastojen mukaan homoseksuaalisuus johtaa enemmän sukupuolitauteihin. Homot käyttää sukupuolielimiä väärällä tavalla, johon luonto ei ole tarkoittanut niitä. Kannattaisi käyttää vähä järkeä. Sukupuolielimet on tarkoitettu lisääntymistä varten, ja lisääntymistä ei tapahdu jos ei osaa käyttää niitä oikein.
Samalla logiikalla ei pitäisi masturboida.
Kukaan ei ole "tarkoittanut" niitä vehkeitä erityisemmin mihinkään, vaikka niillä yhtä sun toista voikin tehdä.
Eikä sukupuolielimiä pidä käyttää, jos ei halua lisääntyä, saarnaa pappi. Aamen.
Höpöhöpö.monet naiset mies paritkin suosii peppupeppuseksiä
Ne on tarkoitettu lisääntymiseen
Myös nautintoa varten paitsi hihhuleille. Kaneilla.
Jota tekee joka mies.
Homoseksuaalisuus ei ole elämäntapa, vaan seksuaalinen suuntautuminen.
Se on nimenomaan elämäntapa. Siitä voi eheytyä kursseilla
Ei ole edelleenkään, eikä voi eheytyä.
Moni on eheytynyt. Miten selität sen?
Näytä toteen jonkun oikeasti homon eheytyneen.
Eivät ne halua julkisuuteen
Minäpä selitän. Ovat menneet takaisin kaappiin.
Ne hihhulien kurssit tekee ihmisistä vaan entistä homompia
No sitten et voi myöskään väittää että niitä olisi olemassa. Kenelläkään ei ole mitään syytä uskoa satuihisi ilman näyttöä.
Eheytymisellään elvistellyt Anna-lehden Amadeuskin paljastui biseksuaaliksi, kun vanhat kaverit alkoivat vähän muistella. 😅
Olet tainnut kurssit käydä?
Mainitse yksikin.
Nimiä pöytää vaan! Pitää avoimesti kertoa, kun sitä kovasti epäillään. SEmmoista kurssia ja eheytymistä. Sanoo vaan, kuka on eheytynyt ja voi suositella muille halukkaille.
Haista kukkanen !
Tule uskoon Jeesukseen Kristukseen ja eheydy homoudestasi
Nämä muka "eheytyneet" eivät ole todellisuudessa edes olleet homoja.
Mistä sinä sen tiedät
Sanoo täys sekopää.
Se ei ole homo ollutkaan. Montako herra tuntee ?
Se on rikos.
Sellaista ei olekaan.
Hyvä!
Aivan.
En tule hihhuliksi.
Kaikki fiksut tietää.
En suosittele mitään elämäntapaa kenellekään. Se on ihmisten henkilökohtainen valinta, jonka nyt yhteiskunta mahdollistaa toisin kuin aiemmin. Myös jotain niiden väliltä.
Homoseksuaalisesta käytöksestä tulisi rangaista vankeudella
Äitiäsi pitäisi rangaista, kun synnytti sinut.
No onneksi homous poistettiin rikoslaista, minne se ei kuulunut jo yli viisikymmentä vuotta sitten. 80-luvulla todettiin myös aivan virallisesti, ettei se ole myöskään sairaus. Onko se syntiä vai ei. Siitä ei ole vielä päästy yksimielisyyteen, vaikka esim kansanedustaja Päivi Räsänen on kovasti sitä asiaa ajanut, On muuten lääkäri. Missähän on Päivi luurannut silloin, kun se poistettiin sairausluokituksesta?
Kyllä Jumala rankaisee!
Sinunlaisia pitäisi ratkaista.
Se oli huono päätös
Miksi. Ei ole tappanut,ei raikannut. Sekohan sinä olet.
Teki tyhmän juntin. Isän ois pitänyt laskee töryt lakanalle.
Varmaan vähensi poliiseja. Olihan tuo vöyhö joskus sisäministeri.
Huhuu hihhuli !
Hyvä päätös.
Tiedät kyllä, kuka rankaisee!
Niinkuin sen voisi valita kaupan hyllyltä. Uskotko tosiaan sellaiseen? Asia sitten erikseen ne, jotka saalistavat nuoria poikia. Mutta eivät hekään käänny sen vuoksi homoiksi, vaan saavat einikäisen trauman. Yhtä paha ovat nuoria tyttöjä saalistavat miehet. Etkö voisi kääntää halveksuntasi heihin? Vai onko se vain luonnollista ja hyväksyttävää? Mukaanlukien omat tyttäret ja lapsenlapset?
Mutta kun homoilu on kielletty Raamatussa. Se on lisäksi oksettavaa
Homot eivät voi mitään sille että sellaisiksi syntyvät, se on syntymässä ihmiseen ilmaantuva ominaisuus. Elä ja anna toistenkin elää, siinä sulle parempi neuvo kuin ne raamatun sadut.
Suomi on kristitty maa. Täällä noudatetaan Raamatun sanaa.
Enemmistön mielestä useimmat uskikset ovat tyhmiä ja rumia mutta saa hihhulitkin olla olemassa.
Kyllä ne pitää jossain vaiheessa sulkea johonkin erilleen terveistä. Että jos uskoo jumaliin tai ufoihin tai hattivatteihin niin eristettävä on moiset hullut
Miksi niiden pitäs voida. Kysehän on siittä mitä terveet voi asialle tehdä. Pistää linnaan ja hakata tehoaa varmasti ja homot katoaa julkisilta paikoilta kaappeihin. Tuosta mitä ihmiset makuuhuoneissa puuhastelee ei haittaa ketään.
Ootpas sitkee trolli. 😂
Miksi niitä on syntynyt nykyään niin paljon?
Ei mikään ihme, että syntyvyys vähenee.
Sitten valittavat, kun joutuvat maksamaan työeläkemaksuja, kun heidän eläkeikänsä tultua ei olekaan enää riittävästi jälkipolvia maassamme tekemässä työtä ja maksamassa työeläkemaksuja.
JOs ei kestä siitä oksentamatta puhua, niin ei kannata silloin ajatella koko asiaa. Sillähän siitä pääsee. Ja jos Raamatussa, tuhansia vuosia sitten miesten kirjoittamassa kirjassa sanotaan, että homous on syntiä, tai silleen, niin ainoa asia, minkä se todistaa on se, että ihmisistä oli osa homoja jo silloin, ettei se siis ole mikään viheravassarien keksintö, niin kuin persut väittävät. MItä raamatussa sanotaan lesboudesta? Onkohan siitä mainintaa, vai olikohan niin, että kirjoittavat eivät pitäneet lesboilua niin pahana asiana. Ehkäpä salaa toivoivat pääsevänsä sitä aitiopaikalta katsomaan.
Raamattu kieltää homoilun selvästi
"Suomi on kristitty maa. Täällä noudatetaan Raamatun sanaa."
Suomi ei ole kristitty maa vaan sekulaari demokratia, eikä ole siten teokratia, eikä täällä noudateta raamatun sanaa.
Nykyään jopa vanhat naiset, äidit, kokeilevat lesboutta!
Pedofiili on täysin eri asia kuin homous.
Älä mieti sitten.
Juuri näin.
Ei noudata kukaan oikeasti.
Niitä on syntynyt aina. Pakotettu vain olemaan piilossa.
Hyvä kirjoitus!
Kieltäköön. Kieltähää se pirun paljon muutakin. Joita ei kukaan noudata.
Se vasta paha onkin.
Me eletään maallisten lakien mukaan.
Juuri näin.
Mutta ei lakeja.
Et varmasti noudata.
Se haittaa hihhuleita jotka saattaa olla pervoja peräti.
"Niitä" on ollut aina. Mutta salassa.
Totta.raamatunaikaisissa kalliomaalauksissa miehet nai miehiä.
Antaa kieltää.ei haittaa.
Minä noudatan
Tönäisin pride pervoa metrossa
Suosittelen biseksuaalista elämäntapaa. Tuplaa parin löytämisen mahdollisuuden. Ronkelit runkkaa
Kyllä threesome aina perinteisen heteroseksin voittaa.
Tasapuolinen biseksuaalisuus olisi kyllä parasta. Syyn kerroitkin.
Punavihreä
Tanssi tähtien kanssa ala-arvoinen ohjelma.Hintti pari siellä hinkkaamassa toisiaan.Sairasta ja vastenmielistä.
Sanos muuta
Katsot kuitenkin mielelläsi.
Entä pressankutsut. Sebu ja Alan sekä vigelius ukkonsa kanssa hinkkaamassa.
Voi kun tuli paha mieli. Äitii miks katsot ?
Joka jakson.
Persuhomot hyväksytään
Entä suositteleeko aloittaja nykynuorelle vasenkätistä elämäntapaa?
Eri asia
Homoja ja lesboja ja muita on ollu aina mutta ollut rikos! Ja nyt kun on hyväksyttävää niin öyhötetään¡? Jokapuolella ! Js esiintyminen höthöilyy miksi voida olla omana ittenään🤗!
Koska monet homoseksuaalit ovat huomionhakuisia
En varmasti
Persuillakin musta makkara menee väärään päähän.
Vasurit mustan makkaran ystäviä
Siis sebuko onkin vasuri ?
70 prosentille nykynuorista suosittelen kaulakiikkua, ei noista p---ahousuista tule kuitenkaan ikinä mitään.
Pullamössö sukupolvi
"70 prosentille nykynuorista suosittelen kaulakiikkua, ei noista p---ahousuista tule kuitenkaan ikinä mitään."
Suosittelen itsellesi kaltaiselle looserille samaa. Nuoret ovat paljon älykäämpiä, kuin olet, yrität vaan nostaa itseäsi jollekin jalustalle.
Mietittekö pitkäänkin siellä demarien nuorisojaostossa vastausta? Ette taida tajuta että juuri te kuulutte siihen 70% ryhmää joiden pitäisi tajuta hypätä oma-aloitteisesti kaulakiikkuun. 30% nuorista omaa terveet oikeistolaiset isänmaalliset arvot.
Nuoriso voi haistaa perseen
Punavihreys on aikamme syöpä
Mene itse.
Fiksuja nuoria.
Ja puukottelee toisiaan.
Niinkun persuhomot.
Hyvä kommentti
Mitä tarkoitat? Miten homoseksuaalinen elämäntapa poikkeaa mielestäsi heteroseksuaalisten elämäntavasta? Tunnen joitakin homoseksuaaleja, enkä ole huomannut heidän syövän esimerkiksi ihmisten aivoja. Ihan samalla tavalla elävät niin kuin heterot, transeksuaalit kuin muutkin.
Olen kristitty oikeistolainen ja velvollisuuteni on vastustaa homoseksuaalisuutta
Homouden "vastustaminen" on merkki omasta torjutusta homoseksuaalisuudesta. Peruspsykologiaa.
Sinun kannattaisi tutustua homoseksuaalisuuteen, koska vaikuttaa siltä että nyt kiellät itseltäsi sen millainen oikeasti olet. Kristinuskosi ei estä homoseksualisuutesi toteuttamista jos vain annat siihen itsellesi mahdollisuuden. Maailma on täynnä oikeistolaishomoja.
En ole homoseksuaali. Oksettaa jo ajatus homoseksistä
Sanot vaan, mutta totuus on toinen
Taidat itse olla bi tai homoseksuaali
Aivan.
Vastusta kun haluat.
Näin se on.
No oksenna pois. Ota ämpäri alle.
Todennäköisesti olet joko homoseksuaali tai biseksuaali jos tämä asia on mielessäsi päivittäin. Homouden pelko on tyypillistä ihmisillä joilla on salattuja homoseksuaalisia tarpeita. He pelkäävät salattujen mieltymystensä paljastumista.
Höpö höpö
Totta tuo.
Vastusta mitä vastustat.
Juuri näin. Näitä vastustajia kiinnostaa kokeilu.
Totta.
Taasko. Joko on ämpäri täynnä ?
Kynsien alla on ulostetta ja jos homot ei pese kunnolla käsiään niin voi tulla vatsatautia muille jos kokkaavat ruokaa ja tarjoovat muille sitä.
En kokeilisi mistään hinnasta
Katso prideä mitä pervoilua
Ei se kultaseni ole elämäntapa. Se on ihmisen ominaisuus.
Eipäs kun elämäntapa
Homoseksuaalisuus on lapsessa jo hänen syntyessään.
Hän voi valita olla toteuttamatta omaa seksuaalisuuttaan eli elää selibaatissa, mutta heteroksi ei homoseksuaali voi muuttua.
Juuri näin!
Moni on eheytynyt homoseksuaalisuuden kirouksesta
Eheytyminen on ihan huuhaata, ei ihminen voi eheytyä siitä millaiseksi hän on syntynyt.
Se jota sanotaan eheytykseksi on yksilön mielen väkivaltaista manipulointia, jollainen yleensä johtaa "eheytyksen" kohteeksi joutuneen psyykkiseen sairastumiseen.
Nämä ns. "eheytyshoidot" ovat henkistä väkivaltaa, jonka seurauksena ihminen saadaan inhoamaan itseään. Seurauksena masennus, ahdistus ja itsetuhoinen käyttäytyminen ja moni päätyy itsemurhaan.
Joten älä edes huviksesi markkinoi mitään eheytystä homouteen!!!
Moni on eheytynyt
Niin on.
Puoskarit hankkii.pitäis laittaa linnaan.
Eikä ole yksikään. Kuin vaan on seonnut ja puoskari rikastunut.
Miksi et suvaitse
Helvettiin menoon pitää ansioitua oman elämän varrella ja osaltaan.
Tule uskoon Jeesukseen Kristukseen! Lopeta homoilu jo tänään
"EN IKINÄ"!!!
Miesrakkaus ja homoseksi on ihan parasta!
Tule uskoon Jeesukseen Kristukseen
Voin kyllä tulla Jeesukseen.
Taidat olla homoseksuaali ja punavihreä
Kyllä. Jeesus vie homouden kirouksen pois
Päinvastoin. Jeesuskin oli homo.
Ei ollut
Ei ollut
Mene nukkumaan.
Hekoheko.
Kyllä oli.
Naiset ovat kieroja ja pettävät. Kunnon saunailta miesten kesken on aina parempi vaihtoehto. Jos siihen sisältyy kikkelileikkejä niin sehän vain helpottaa kassien tyhjennystä ja auttaa läheisyyden puutteeseen. Homostelu tekee miehille hyvää.
Taidat tietää koska olet homoseksuaali
Joka mies naisen makaa. Tosimies ottaa miehen takaa
Hyi 🤮
Turha siitä on yrittää tehdä yhtään luonnollisempaa kuin se on. Hirveetä puolestalobbausta koko ketju. Toisaalta ei yllätä. Homot täällä yrittävät puhua hämärille teoilleen ja luonnolleen oikeutusta. Yökkösiä ovat oikeasti.
Sinä et ole toista parempi, tiedä se.
homoilijat ovat alempi arvosia
Miten niin hämärille teoille, ihan avoimesti olen niistä kertonut.
Salaa tekee mielesi.
Missä tutkittu hihhuli ?
Aina tiedetty
Joku ainakin tykkää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12234689/kuinka-pitkalle-uskaltaa-menna-opettajan-kanssa#comment-122913665
Nykyään tvssä homoja joka ohjelmassa
Niinkuin pitääkin.
Nykynuoren kannattaa galvanoida pakoputkensa niin ei tauti tartu.
Ei ne kai väkisin työnny
Taitaa klamydia tarttua ihan tyttö poika seksissä.
Homoseksuaalisuus ei ole elämäntapa, vaan kehityshäiriö, jota ei voi valita.
Kyllä se on paha tapa!
Ei ole mikään häiriö.
Johtaa sukupuuttoon,pitkässä juoksussa.
Hyvä kommentti
Vähän niinku suosittelisi ulosteen syömistä
Kyllä
Hyvä kommentti
Markkinoinnilla on merkitystä. Mainos auttaa leviämistä.
Miksi on propagandaa ja mainoksia?
Suomessa kouluissa kierrätettiin yhteiskunnan laskuun vihreää kansanedustajaa,
musta mies ja homoiseksuaali. Kaikki alaikäiset koulussa määrättiin
häntä kuulemaan. Tämä tapahtui muutama vuosi sitteen.
Miehen laskutuksessa oli taloudellisia epäselvyyksiä.
Tarkoitat Jani Toivolaa
Sebuako ?
Jokaisella on sisäinen Sebastian Tynkkynen.
Tynkkynen on ainoa homoseksuaali jonka hyväksyn.
T. Kristitty konservatiivi
Ja Alan.
Olet siis persu. Kovin valikoivaa ja naurettavaa.
Homoelämä on hyvää ja selibaatissakin se onnistuu.
Ei ole. On kirous
Sullekin? Kun et uskalla.
Jumala loi homot ja siinä matkassa tulivat kaikki heille kuuluvat taipumukset.
Suositteletko vai et? Se oli kysymys
Jumala loi kaikki.
Kakkonen on uusi ykkönen.
Jo on kysymys. En.
Ei kai kukaan..
Vastustakaamme homosexualismia
Sama se.
Kysytkö oikeesti??
Vai ootko muuten vaan idiootti??
Ei se seksuaalisuus oo elämäntapa eikä valinta vaan...
Asiasta toiseen, mun elämän tarkotus on "tuhota" mahdollisimman paljon heterosuhteita ja heteroperheitä!!
Ja sulle mulkku voin sanoo, että oon onnistunu siinä!!!
Taidat elää omassa mielikuvitus maailmassasi
Kaikki ootte jotenki sekasi, mut en tiiä miten
Eiks kaikille parasta että me voidaan hyvin?
Ei se ole suosittelusta kiinni. Se on ihmisen ominaisuus. Oli muuten taas tyyyyyyhmä aloitus. Miten teillä aika riittää typeryksiin ?
No ehdottomasti jos hän tykkää imeä munaa. Jos se tuntuu suurelta suoritukselta niin en.
Ja mikä hemmetin "elämäntapa"?? Voi jumalauta näitä sekopäiden hölinöitä täällä. Ei kiinnostus omaan sukupuoleen ole mikään hemmetin "elämäntapa". Sitä vain on homoseksuaali tai ei ole. Sitä ei voi valita. Toki sen voi itseltään kieltää mutta se se vasta itsensä pettämistä on, ja tietää onnetonta elämää.
Trolli saanut ketjun menestymään. Hihittelee nyt itsekseen.
😆😆😆😆😆
No mikäs, ei nainen nalkuta ja homot saa panna vieraitakin. Toki peppu kipeä ja voi tulla ulosteenpidätysongelmia. Mutta varmaan muuten rentoa kimppakaveruutta ilman romantiikan höpötyksiä.
Ehdottomasti - homona saat sosioekonomisia etuja.
Ainakin punavihreiden Suomessa
Homosexualismia pitää vastustaa aina
Hyvä avaus
Pitää olla elämänsä kunnossa hoitoa saadakseen. Ei mulla muuta.
Kyllä
Ketjusta on poistettu 57 viestiä
Eli suositellaanko että nuoren miehen peräaukosta tulee valtoimenaan verta?
Käy vähän sääliks nää buumerit oikeasti jotka ajattelee että homous on valinta.
Ehkä se heille oli. Jos joku heille olis nuorena sanonut että homous on ok, niin hekin olisivat sitä voineet kokeilla.
Nyt eivät koskaan saa tietää, olisivatko pitääneet siitä vai ei.
Ei kaikkia kiinnosta homoilu
Jos akkansa paneminen ja kuunteleminen tuntuu työltä, ja se toinen vaihtoehto ei, niin mikä jottei elämäntapamuutos olisi paikallaan.
Nosto. Hyvä avaus
Minä suosittelen lespo seksuaalista elämäntapaa.
Olen siis lespo ja tykkään vain naisista en miehistä, mutta ongelmani on että minulla on kulli.
Oletko punavihreä?
Hyvinhän tuo näyttää NaZi Putinilla sujuvan.
Huippu aloitus
Ei se ole elämäntapa!!!!
Ei ole löydetty homouteen vaikuttavaa geeniä, joten kyseessä on elämäntapa
Jos ei ole homoseksuaali, niin aina voi ryhtyä metroseksuaaliksi. Kaikki hyödyt ilman haittoja.
Voi tätä nykyaikaa
Tosta en tiedä mitään, mutta naisille suosittelen asettumista nyrkin ja hellan väliin niin homoilut loppuu, kukaan ei halua mitään katuluutaa passattavaksi.
Pyytäkää pastoriltanne esirukousta homoilua vastaan
Homoseksuaalisuus pitäis kieltää
Päinvastoin, siitä pitäisi tehdä pakollista.
Sanoo ateisti vasuri
Joku vielä kehtaa tällaista suositella!👎
No jos p..se kestää niin mikä jottei. Huonompiakin harrastuksia on olemassa kuten jääkiekko.
😂😂😂
Mitä järkeä jotain sairasta tapaa on muille tyrkyttää?
Ei mitään järkeä
Miten joku kehtaa vielä kysyä tuollaista, hävetköön!
Jos on oikeasti aito homo, niin heille voi tuota elämäntapa suositella, sillä he viihtyvät kaltaistensa seurassa ja hyvä niin.
Ei se ole vapaaehtoinen valinta. Typerä kysymys.
Milloin on löydetty homouden aiheuttava geeni?
Ei Todellakaan.Monet niistä olleet vaaraksi toisilleen,tai muiden lapsille.uutisissa lukenut.
Ehkä aloittaja kaappihomo, ei vielä uskaltanut tulla ulos kaapista.
Vanha vitsi
Aloittaja on hieno mies. Tunnen hänet henkilökohtaisesti
Homous on persuille jopa vaatimus. Eli suositus ei riitä.
Persuhonot hyväksytään
Taitaa olla vasemmistossa eniten homosexuelleja
Homous pitäis kieltää
En suosittele
Surkeaa porukkaa nämä homoseksuaalit
En suosittele
En.
Kansa vastustaa homoilua
Vielä suurempi enemmistö kansasta vastustaa persuja ja uskonharhaisten puoluetta.
Molemmat ovat hallituksessa 😂
Kyllä
kansan syvät rivit eivät niinkään vihaa homoja tai lesboja vaan prideä ja pakkotuputtamista
Hyvä kommentti
Uskonnot ovat harhaisten harrasteluja.
Ketjusta on poistettu 71 sääntöjen vastaista viestiä
Lootilla oli vaimo.
Ai se on sittenkin muotiasia!!!
Sinnepäin
En.