TOTUUS

Ainoa vaihtoehto on aseeton vastarinta ja yhteistyö
7673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on nimittäin kovempi kovaa vastaan. Mikäli diplomatia pettää, niin kovat patruunat ratkaisevat myös Suomessa. Ja tämä kansa haluaa ja myös osaa toimia tuossa tilanteessa.

Löpinäsi kertovat minulle, että lienet noin 12 vuotias tyttönen, jolla on ruusunpunaisia unelmia ties vaikka mistä. Vaikka tangoprinssistä....

Äänestä
  • HOHOO OOOTT VÖÄÄRRÄSSÄÄ LOL

    Äänestä

Koko arabien sukukunta on pakattava lentokoneisiin ja pudotettava laskuvarjoilla hiekka-aavikolle omiensa pariin. Kiehukoot sitten omassa liemessään.

Äänestä
  • ...and there will be no arab left to fuck your mother

    Äänestä

se niin on.
Toivottavasti USA:n seuraava presidentti osaisi tuon jalon taidon.
Mutta sitä ennen ehtii Bush tekemään vaikka mitä kostaaksen mukamas.

Äänestä
  • Eikö Bush olekin kamala?

    Äänestä

  • Kamalaa kirjoitti:

    Eikö Bush olekin kamala?

    ainakaan kehua.
    Ihan yhtä heikko itsetunto kuin terroristeillakin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


totuus!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

Ainoa vaihtoehto on aseeton vastarinta ja yhteistyö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu