Omavastuu lääkkeisiin noussut ja lääkäriin noussut jopa 3x, samaan aikaan hoitojonot kuitenkini pitenevät ja Susi-sotekulut nousevat yli 30Miljardiin jo tällä hallituskaudella!!! KIITOS SDP!!!
Kukaan ei kirjoita noista julkisen puolen rajusti nouseista kustannuksista!!! sen sijaan täällä oppositio surkutteli, kun Kela-korvauksia nostettiin, jotta lääkäriin pääsisi alueilla, joilta heidän susi-sotensa on vienyt kunnalliset lääkäripalvelut!!!!
Näin "toimii" äärivihervasudemareiden susi-sote
5
57
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Otetaanpa siis esimerkki: Käynti lääkärissä maksaa 140€, Ok? Menet kunnalliseen lääkäriin, maksat ITSE tuosta käynnistä vain 40€, jolloin "Kela" maksaa siitä 100€, oletko vielä kärryillä? JOS menetkin yksityiselle, koska susi-sote vei lähimmän kunnallisen 200km päähän, niin joudutkin maksamaan tuosta 140€:sta ITSE 100€!! jolloin "Kela" maksaa vain 40€!!! KUMPI on veronmaksajalle (lue Kela) parempi 40€ vai 100€/käynti? LISÄKSI kun otetaan huomioon, että tuosta "yksityiselle" maksetusta 100€, palaa erilaisina veroina takaisin SUURIN OSA + pienellä paikkakunnalla säilyy työpaikkoja ja lääkäripalvelut DEMAREIDEN SUSI-SOTESTA HUOLIMATTA!!!!!!!!
- AnonyymiUUSI
Miten saat tämän asian kammettua demareiden aiheuttajaksi. Etkö huomaa, ketä hallituksessa päätöksiä tekevät?
- AnonyymiUUSI
Susisoten ideologinen keisari oli Krista Kiuru (SDP). Sanna Marin (SDP) siunasi tämän.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Susisoten ideologinen keisari oli Krista Kiuru (SDP). Sanna Marin (SDP) siunasi tämän.
Sosialismi edellä mentiin. Kansa maksaa.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Susisoten ideologinen keisari oli Krista Kiuru (SDP). Sanna Marin (SDP) siunasi tämän.
ja Kristahan oli vielä sosiaali- ja terveyslautakunnan Puheenjohtajana IHAN ITSE sisäänajamassa susi-sotea (siksi se ei meinannut valmistua ollenkaan). Kannattaa myösmuistaa, että USEAT aikaisemmat hallitukset YRITTIVÄT saada sote-uudistuksen aikaiseksi, mutta TAJUSITA, ettei onnistu. SPD-johtoinen kauhukabinetti puolestaan PÄÄTTI NÄYTTÄÄ, kuinka hommat hoidetaan, ja parissa päivässä sai susi-soten luotua!!! NYT KANSA MAKSAAAAAAAAAAAAAA palveluista joita ei kohta enää ole 200km säteellä kotoa. Kiitos SDP... kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666